Maailm

Putin: viiruse leviku piiramiseks peab Venemaa kasutama sõjaväge  (1)

Toimetas Aare Kartau, 14. aprill 2020 09:52
President Vladimir Putin arvab, et viiruse levikut aitab takistada sõjaväe appikutsumine.Foto: Zuma Press/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin teatas, et pärast koroonajuhtumite arvu järsku tõusu peaks riik kasutama sõjaväe pakutavaid ressursse koroonaviiruse puhanguga võitlemiseks, vahendab BBC.

Putin ütles valitsuse ministritele, et „Vene sõjaväe kõiki võimalusi saab ja tuleb kasutada“. Riigipea esitas kommentaari pärast seda, kui Venemaal registreeriti eile seni suurim nakatunute tõus – 2558 uut juhtumit. Kokku on idanaabrite juures diagnoositud COVID-19 18 328 inimesel, neist valdav osa Moskvas. Kuigi suurriigi hukkunute arv – 148 – on palju madalam kui mitmetes teistes Euroopa riikides, on Venemaa ekspertide sõnul alles epideemia algusjärgus.

Karmimaid karantiinimeetmeid on rakendatud pealinn Moskvas, mis on Venemaa kõige rohkem kannatada saanud piirkond. Võimud teatasid inimestele, et nad peavad koju jääma, kui neil pole olulist põhjust välja minna. Moskvas on kasutusele võetud elektrooniline süsteem, mis väljastab lube inimestele, kes peavad kodust lahkuma. Siiski kaasnevad sellega tehnilised probleemid – ametnikud süüdistavad riketes küberründajaid ja häkkereid. Samal ajal on Moskva tervishoiutöötajad hoiatanud, et kohalikes haiglates hakkab ruum otsa saama.

Samal teemal

13.03.2020
VIDEO | PANDEEMIA? Moskva ummistus kiirabiautodest