Eesti uudised

Riigikohus arutab Tartu endise abilinnapea hüvitisenõuet prokuratuurilt  

Siim Randla, 14. aprill 2020 07:32
Foto: Reformierakond
Riigikohus võttis arutada altkäemaksukahtluse all olnud endise Tartu abilinnapea Valvo Semilarski (pildil) kaebuse Tartu ringkonnakohtu otsuse kohta, millega ei rahuldatud tema nõuet prokuratuuri vastu ebaõige väite ümberlükkamises ja mittevaralise kahju hüvitamises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Margus Gross ütles 2017. aasta oktoobris toimunud pressikonverentsil, et Tartu linn on Eestis üks mõjukamaid ja suuremaid omavalitsusi ja seetõttu ta leiab, et on äärmiselt kahetsusväärne, et Tartu juhtimisega seotud kaks abilinnapead on olnud piltlikult öeldes äraostetavad. 

Semilarski esindaja vandeadvokaat Oliver Nääsi sõnul ületas prokurör kahtlustuse esitamise päeval toimunud pressikonverentsil õiguslikke raame, mille piires peab prokuratuuri tegevus toimuma.

Semilarski kaebas prokuratuuri Tartu halduskohtusse, mis jättis kaebuse läbi vaatamata. Otsust ei muutnud ka Tartu ringkonnakohus. Läinud nädalal võttis riigikohus Semilarski määruskaebuse menetlusse.  

Semilarski palub kohtul määrata ja mõista prokuratuurilt välja õiglane rahasumma tema au teotamisega ja hea nime kahjustamisega tekitatud mittevaralise kahju hüvitamiseks.

Samal teemal

06.11.2019
Kohus: prokuratuuril pole mingit alust salastada Tartu abilinnapea jälituslube
20.08.2019
Endine abilinnapea andis prokuratuuri kohtusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee