Maailm

SALAMISI: Türgi sokutab pagulasi Kreekasse 

Toimetas Greete Kõrvits, 13. aprill 2020 21:55
Pagulaslaager Kreeka Lesbose saarel.Foto: AFP/Scanpix
Kreeka kaitseminister süüdistab türklasi plaanis naaberriik pagulastega „üle külvata“. Ajaleht The Times kirjutab, et satelliitfotode põhjal võib näha, et Ankara lasi Kreeka suunas teele kümneid tuhandeid sõjapõgenikke.

Ka Kreeka luure andmeil lasi Türgi oma pagulaslaagritest vabaks kümneid tuhandeid inimesi. Sisemaal asuvatest laagritest liiguvad inimesed järsku Türgi rannikule. Sealkandis on aga juba päris tavapärane, et inimeste smugeldajad topivad õnnetud paatidesse ja saadavad nad Kreeka saarte poole seilama.

Kreeklaste kaitseminister Nikos Panagiotopoulos sõnas intervjuus telekanaliga ANT1, et Kreeka on valmis piirivalvet tugevdama, sõjavägi valmisolek on kõrgendatud ning lisas omalt poolt, et talle näib, et vaenulik naaber kipub selliste tempudega aktiveeruma eriti just suurte usupühade ajal ja nii ka seekord, möödunud nädalavahetusel olid mäletatavasti ülestõusmispühad.

Koroonapandeemia muudab kogu olukorra veelgi pingelisemaks. Riigid nagu Malta ja Itaalia väidavad, et põgenike vastuvõtmine pole enam ohutu, jutu järgi olevat Malta võimud koguni ühe pagulaste päästelaeva mootorite kallal käinud, et see enam seilata ei saaks. Kreeka meedias käib läbi mure, et Türgi saadab neile nimme just Covid-19 haigestunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee