ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Kas Tallinna ühistranspordis on nakkusoht viidud miinimumini? (1)

Gitta Riener, Video: Robin Roots, 13. aprill 2020 19:15
Foto: Gitta Riener
Õhtuleht käis Tallinna busside lõpp-peatuses, et uurida, kuidas käib sõidukite nõuetekohane desinfitseerimine. Küll aga ei õnnestunud kaamerasilmal ligi kolme tunni jooksul tabada ühtegi töötajat, kes oleks bussi puhastama asunud. „Neil on omal ettenähtud graafik, mille järgi nad busse valivad. Ja nad valivad just neid busse, mis on pikemal pausil,“ põhjendab  Linnatranspordi bussiteenistuse juht Meelis Tartu.

Tartu sõnul ei desinfitseerita igat bussi, mis lõpp-peatusesse jõuab, sest viie minutiga ei ole võimalik korralikku puhastustööd teha. „Iga Tallinna buss saab korra desinfitseeritud. Suurem puhastus toimub meil õhtuti ja öösiti peale vahetuste lõppu,“ selgitab Tartu. 

Samal teemal

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimees Deniss Boroditš on kinnitanud, et ka viiruse leviku ajal on ühistranspordi kasutamine turvaline ning sõidukites on viidud nakkusoht minimaalseks. “Alates viiruse leviku algusest tõhustasime ühissõidukite puhastust. Enam kui 50 töötajat hoolitsevad mitu korda päevas, et liine teenindavad sõidukid oleksid desinfitseeritud ja puhtad. Männiku, Hobujaama, Õismäe ja Balti jaama lõpp-peatustes desinfitseeritakse reisijate salongi kontaktpindu mitu korda päevas. Lisaks tegelevad desinfitseerimisega kolm mobiilset meeskonda,” kirjeldas Boroditš ettevõtte tegevust ohutu ühistranspordi tagamisel.

Küsimuse peale, et miks Õhtulehe videograaf ei näinud busside lõpp-peatuses desinfitseerimist, vastas Tallinna Linnatranspordi avalike suhete spetsialist Ivo Parbus, et busside puhastamiseks on graafik, mille täitmisest esitatakse igal hommikul aruanne, tuues välja mitu bussi puhastati. Väidetavalt oli osa busse, mis lõpp-peatuses seisid, juba desinfitseeritud ning seepärast polnud nende juures ka tegevust.

Samal teemal

17.03.2020
Terviseamet: ööpäevaga lisandus 25 positiivset Covid-19 analüüsi, suri kaks inimest
13.03.2020
BLOGI | Kuu eriolukorda: Eestis on tehtud üle 30 000 testi, neli protsenti on positiivsed