Maailm

VIDEO | PANDEEMIA? Moskva ummistus kiirabiautodest 

Toimetas Juhan Mellik, 13. aprill 2020 17:26
Kiirabiautod Moskvas. Foto: TASS/Scanpix
Venemaa pealinnast Moskvast jõudsid sotsiaalmeediasse ülesvõtted sellest, kuidas piirkonna haiglate taga vooklevad järjekorrad kiirabiautodest.

Reedel ühest kõrghoonest filmitud videost on näha, kuidas üksteise järel seisavad sabas rohkem kui 50 kiirabimasinat. Allikate sõnul toimus ummik Startovaja tänaval. „Vaatepilt on hirmutav. Seda pole võimalik enam varjata,“ tsiteerib Independent ühte pealtnägijat.

Ametnike sõnul tekis ummik veast transpordi planeerimisel: patsiendid saadeti edasi haiglasse, kus polnud tegelikult piisavalt vabu kohti.

Venemaa teatas pühapäeval 2186 uuest nakatumisest koroonaviirusesse, nende koguarv tõusis seega 15 770 peale. Nii Moskvas kui mitmes teises regioonis kehtib juba mitmendat nädalat eriolukord.

Haigusesse on surnud 130 inimest. Pealinnas on ühe ametniku sõnul haiglaravi vajavate patsientide arv viimastel päevadel kahekordistunud.

„Võin ütelda niipalju, et me pole veel näinud mingisugust tippu. Me oleme alles mäejalamil, isegi mitte selle keskosas,“ kommenteeris olukorda Moskva linnapea Sergei Sobjanin.

Moskva elanikel on kästud püsida oma kodudes, välja võivad nad minna ainult elutähtsateks ostudeks ning selleks, et külastada apteeki. Politsei ütleb, e neljapäeval tabasid nad 400 rikkujat ning määrasid neile ka väikesed trahvid.

Samal teemal

12.03.2020
Moskvas tohib tulevasest nädalast sõita vaid eriloa alusel. Linnapea: olukord muutub järjest halvemaks