Seisukoht

Seisukoht | Püha, mis pole püha 

Kaarel Täll, sporditoimetuse juhataja, 13. aprill 2020, 18:03
Täna on vaba päev! Sellise teadmisega ärgati esmaspäeval näiteks Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Lätis, Leedus, Suurbritannias, Saksamaal, Hispaanias, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas, Ungaris, Slovakkias, Sloveenias, Belgias, Botswanas, Kanadas, Tšehhis, Horvaatias, Fääri saartel, Gambias, Gibraltaril, Grenadas, Hong Kongis, Elevandiluurannikul, Keenias, Madagaskaril, Hollandis, Nigeerias, Šveitsis, Tongal, Vanuatul jne. Kokku enam kui sajas riigis üle maailma.

Eesti ujub vastuvoolu. Riigikogu on asja korduvalt arutanud, aga lihavõtetele järgnevat esmaspäeva meile vabaks ei anta. Räägitakse, et Eesti pole kristlik riik. Huvitav lähenemine, kui võrrelda näiteks jõuludega, kus vabad on nii esimene kui ka teine jõulupüha. Täna on Ülestõusmispühade teine püha. Kusjuures eilne esimene püha oli ka Eestis punane päev. Kokku on tänavu selliseid kalendris 12. Seega eile olime kristlik riik, täna enam mitte.

Usun, et suurema osa eelmainitud riikide elanike jaoks ei tähenda kevadised pühad meeletut kristlike traditsioonide järgimist. Pigem on neist pühadest välja kasvanud harv võimalus perega aega veeta. Lähedastega koos olemine ongi tänapäeval püha. Eriti Eestis, kus täiskohaga töö tähendab paljude jaoks meeletus koguses ületunde ja vabadel päevadel töötamist. Küll aga on meie riigi bossid jätkuvalt kindlad, et tänane ülemaailmne püha pole nende arvates püha. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee