Kokku on tänavu ehitus- ja remonttöid üle 1900 km.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Eigo Kaljurand 12. aprill 2020 17:15
2020. aastal arendab Maanteeamet teedevõrku 190 miljoni euro eest Eesti riigi eelarvevahenditest, millele lisandub 25 miljonit eurot välisvahendeid. Summa hulka kuulub ka eelmisel reedel Vabariigi Valitsuse poolt tehtud ettepanek: eraldada lisaeelarvega täiendavad 10 miljonit eurot.

„Juba eelmine aasta oli meil rekordiline investeeringute aasta teedeehitusening sel aastal jätkame pea-aegu samamoodi – investeerime 190 miljonit meie teedesse,“ sõnas Maanteeameti peadirektor Priit Sauk. „Investeeringute eesmärk on toetada ka majanduse kiiremat taastumist kui kriis lõppeb.“

„Käesoleval aastal tehakse ehitus- ja remonditöid 1921 kilomeetril riigiteedest ja uusi teid ehitatakse juurde 48 km,“ rääkis Maanteeameti teehoiudirektor Raido Randmaa. „Kõige suurem tööde maht on lisandunud kruusateede katete ehitusele, kus on kavas ehitada katet kokku 171 kilomeetrit. Seda on ligi 100 km rohkem kui eelmisel aastal.“

Randmaa lisas, et koostööpartneritega antakse parim viimaks ellu kõik teetööd ning kindlasti järgitakse kõiki Terviseameti kehtestatud ohutusnõudeid ja juhiseid.

Kokku on tänavu ehitus- ja remonttöid üle 1900 km, arvestamata liiklusohtlikke kohti ja sildade ümberehitustöid. Rekonstrueerimisobjekte on 107 km ulatuses. Pindamistöid tuleb tänavu ligi 1092 km ning 231 km taastusremonti. Plaanis on likvideerida 39 liiklusohtlikku kohta ja remontida 19 silda.

Samuti seisab ees ligi 171 km katete ehitust kruusateedele ning 272 km olemasolevate kruusateede säilitusremonti. Teedevõrgu arendamise investeeringuid on tänavu kokku 190 miljoni euro eest, millele lisandub 25 miljonit eurot välisvahendeid.

Sel aastal valmis uus ehitusobjektide kaart, kust leiab ülevaate, milliseid töid on plaanis teha nelja aasta jooksul. 

2020. aasta suurimateks teetöödeks on Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee Võõbu–Mäo lõik, mille maksumus on 60 miljonit eurot ning valmimise aeg on 2022. aasta. Kaks suuremat projekti on ka Tallinn–Narva maanteel, kus tehakse tööd Väo liiklussõlmega, mille maksumus on 20 miljonit eurot ning Rõmeda–Haljala lõigu ehitus 2+2 ristlõikega maanteeks, kuhu panustatakse 16,5 miljonit eurot.