Maailm

HEAD UUDISED! Suurbritannia peaminister Boris Johnson lasti haiglast välja (1)

Toimetas Reti Jõerand, 12. aprill 2020 16:36
Boris JohnsonFoto: REUTERS/Hannah Mckay
Suurbritannia peaminister Boris Johnson lasti haiglast välja ning jätkab koroonaviirusest taastumist oma Chequersi maaresidentsis, kirjutab The Guardian.

Johnson viidi haiglasse kõigepealt pühapäeval, 5. aprillil kell 20.00 ja seejärel viidi ta järgmisel päeval pärast sümptomite süvenemist intensiivraviosakonda. Ta lahkus intensiivravi palatist neljapäeva õhtul ja avaldas laupäeva õhtul lühikese avalduse, kus kiitis Londoni St Thomase haigla töötajaid, kus teda ravitakse. "Ma ei saa neid piisavalt tänada, olen neile oma elu võlgu," ütles ta. 

Tema pressiesindaja ütles, et meditsiinimeeskonna soovitusel ei naase peaminister kohe tööle. 

Pühapäeva hommikul ütles ärisekretär Alok Sharma Sky Newsis, et Johnsonil oli väga hea tuju ja et ta isegi kõndis natuke.

Johnsoni kihlatu Carrie Symonds ütles, et ta ei suuda kuidagi ära tänada St Thomase haigla personali ja et nende töö on olnud uskumatu. 

Symonds lisas: „Eelmisel nädalal oli tõesti üks pimedaid aegu. Mu süda valutab kõigi nende pärast, kes on sarnases olukorras või on mures oma lähedaste pärast. Aitäh kõigile neile, kes selliseid lahkeid toetussõnumeid saatsid. Täna on mul uskumatult vedanud! ”