Maailm

Moskvas tohib tulevasest nädalast sõita vaid eriloa alusel. Linnapea: olukord muutub järjest halvemaks (1)

Toimetas Mihkel Talivee, 12. aprill 2020 11:10
Moskva linnapea Sergei Sobjanin.Foto: ITAR-TASS/Scanpix
Moskva linnapea Sergei Sobjanin hoiatas, et koroonaviiruse levik jätkab jõudsat suurenemist ning andis teada, et ta kirjutas alla korraldusele, mille järgi on alates 15. aprillist nii ühistranspordi kui ka isikliku sõiduki kasutamiseks vaja eriluba.

Digitaalselt väljastatavat luba on võimalik taotleda alates esmaspäevast. Tööga seotud sõitudeks antav luba on korduvkasutatav ning kehtib aprilli lõpuni. Meditsiiniasutuste külastamiseks ning isiklikeks vajadusteks – poodides, apteekides ja suvilates käimiseks – antakse luba üheks päevaks.

Sobjanin tunnistas, et kuigi valitsus on soovitanud kodudest väljuda vaid selleks, et osta toitu, vajalikke ravimeid või äärmisel juhul tööle minemiseks, pole suur osa inimesi nõu kuulda võtnud.

"Peame varuma kannatust ning järgima kohusetundlikult reegleid ja piiranguid, mis on kehtestatud. Järgmised päevad ja nädalad panevad meid tõsiselt proovile. Tuleb olla nii vastutustundlik kui võimalik. Ainult niimoodi on võimalik selle viirusega toime tulla ning lähedaste elusid päästa," kirjutas Sobjanin.

Linnapea lisas, et kui praegu testitakse 17 000 inimest päevas, kavatsetakse seda arvu suurendada.