Maailm

MAFFIA TEGEVUS KOROONAKRIISI AJAL: Itaalias jagavad jõugud vaestele peredele toidupakke (6)

Toimetas Reti Jõerand, 11. aprill 2020 19:31
Viimastel nädalatel on teada-tuntud maffiajõugud hakanud tarnima esmatarbekaupu itaallastele, kes on koronaviiruse tõttu hädaolukorras.Foto: Pixabay
Itaalias teatasid võimud, et praeguse koroonakriisi ajal kogub järjest enam  kohalike tuge maffiad, kes jagavad tasuta toitu karantiinis olevatele vaestele peredele, kellel on raha otsa saanud, kirjutab The Guardian.

Viimastel nädalatel on teada-tuntud maffiajõugud hakanud tarnima esmatarbekaupu itaallastele, kes on koronaviiruse tõttu hädaolukorras. Eriti  rängalt on kriis mõjutanud vaesemaid lõunapiirkondi- Campaniat, Calabriat, Sitsiiliat ja Pugliat.

“Juba üle kuu aja on poed, kohvikud, restoranid ja pubid suletud,” ütles maffiavastase võitluse uurija ja Catanzaro prokuratuuri juht Nicola Gratteri Guardianile. "On miljoneid inimesi, kes  pole enam kui kuu aja jooksul sissetulekut saanud ja neil pole aimugi, millal nad võivad tööle naasta. Valitsus väljastab inimeste toetamiseks küll nn ostukuponge. Kui riik ei osuta vaesematele peredele ise abi, siis teevad seda maffiad oma teenustega ja nii saavutavad nad kontrolli inimeste elu üle."

"Maffiad pole ainult kuritegelikud ühendused," ütles Oxfordi ülikooli kriminoloogiaprofessor Federico Varese. „Nad on organisatsioonid, kes soovivad valitseda territooriume ja turge. Tavaliselt esitlevad nad ennast rahva ees heategijate ja kohalike võimuvahendajatena ning esialgu nad midagi vastu ei küsi."

Gratteri sõnul peavad maffiabossid oma linnu omaenda vaevaks. “Nad teavad väga hästi, et valitsemiseks peavad nad hoolitsema oma territooriumil elavate inimeste eest. Maffiabossid kasutavad seda olukorda ära. Inimeste silmis muutuvad nad kohe kangelasteks, kui nad ukselt uksele tasuta toidupakke jagavad. Nad teavad, et nii saavad nad tulevikus vajadusel arvestada abistatud perede toetusega. Näiteks, kui maffia sponsoreerib valimistel poliitikut, kes edendab nende kriminaalseid huve.”

Varese sõnul ei ole maffiate poolt väljapandud todupakikesed lihtsalt kingitused. "Maffia ei tee midagi lihtsalt südamest. Nad eeldavad, et kõik peavad mingil või teisel viisil saadud abi kuidagi kompenseerima, aidates nt tagaotsitavaid,  müües narkootikume jms."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee