Seisukoht

Seisukoht | Ei saa me läbi maskita 

Sirje Maasikamäe, tervis.ohtuleht.ee vastutav toimetaja, 10. aprill 2020, 18:44
Foto: Martin Ahven
Alles see oli, kui naersime hiinlaste üle, kes maske kokku ostsid. Veebruari algul saatis tuttav mulle naljapildi Vantaa lennuväljalt, kus Aasia päritolu inimesed seisid apteegi uksest välja ulatuvas sabas, et soetada kaitsevahendeid. Siis ju arvati veel ekslikult, et kõige targem oleks hiinlastest eemale hoida.

Nüüd on nali ja naer otsas. Maskidest on saanud riiklik küsimus. Kas keegi oleks kujutanud endale ette, et peaminister jagab soovitusi, millal neid kanda?! Maskide tellimine või tarne nurjumine on alati esiuudis ja neid toova lennuki saabumine (ikka Hiinast!) on üldrahvalik pidupäev.

Kui liikusid jutud, et ka Eestis ostetakse maske kokku, kontrollisin asja raviminfo kodulehelt. Tõepoolest: need olid küll otsas Tallinna kesklinna apteekides, kus käivad välismaalased, kuid see-eest leidus neid äärelinnas, rääkimata maa-apteekidest. Aga ma ei võtnud taksot, et kiirustada neid ostma, sest milleks varuda asju, mille kohta korrutati, et terve inimene neid ei vaja. Ilmselt oli see viga.

Nüüd ma siis imetlen väikse kibedusega hinges maske, mille ostsin mõni päev tagasi hingehinna eest, kuid valikut polnud. Ehk julgen nüüd oma vanale emale natuke lähemale minna, mitte ei hoia temast eemale nagu kurjast koerast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee