VAIMSE TERVISE HUVIDES: Õiguskantsler Ülle Madise sõnul on kinnipidamisrežiim eriolukorras sarnane üksikvangistusega, mistõttu tuleb jälgida, et vangide vaimne tervis ei kannataks.Foto: Stanislav Moškov
Kristjan Väli 9. aprill 2020 15:40
Eestis valitsev üleriigiline eriolukord, et takistada COVID-19 levikut, on muutnud eluolu ka vanglamüüride taga. Muu hulgas on piiratud kinnipeetavate võimalust jalutada vabas õhus. Õiguskantsler Ülle Madise näeb selles probleemi: keeld on ülemäärane ja võib olla põhiseadusega vastuolus.

Eesti vanglatele ja justiitsministeeriumile saadetud kirjas pöörab õiguskantsler Ülle Madise tähelepanu sellele, et mõned vanglate seatud piirangud võivad olla liiga karmid. Täpsemalt viitab Madise kahele eriolukorras seatud piirangule: vangid võivad lähedastele helistada vaid ühe korra nädalas ega saa enam värskes õhus jalutada. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Häbi 9. aprill 2020 16:22
Nägin telekast, kui uhked need vanglad seest on, koolidki pole nii heas seisus.
Vangide inimõigused ja heaolu ennekõike? 9. aprill 2020 16:09
Äkki võtame eeskuju Iraanist, kes lasksid koroonaepideemia puhkedes oma 54 tuhat kurikaela vanglatest välja, vabadusse. Igasuguseid Tapjad, röövlid, vägistajad, petised ning vargad. Kuigi igale loogiliselt mõtlevale inimesele on selge, mida nad vabaduses tegema hakkavad. Sest kuidagi on neil vaja ju ennast ära elatada. Mingi sissetulek leida. ja oma põhitööd nad tunnevad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS