Maailm

KOROONAHIRM: India kitsekasvataja kattis loomade koonud maskidega 

Toimetas Aare Kartau, 9. aprill 2020 14:40
Venkateshwara Rao usub, et maskid kaitsevad ka loomi koroonaviiruse eest.Foto: facebook.com/ShineNewsHyderabad
Uudis tiigrist, kellelt võeti New Yorgis asuvas Bronxi loomaaias positiivne koroonaproov, tekitas paljudes loomaomanikes ärevust. Üks India kitsekasvataja läks aga nii kaugele, et kattis oma kitsede koonud isetehtud näomaskidega. 

India kaguosas Khammami regioonis elav Venkateshwara Rao näeb palju vaeva, et kitsi COVID-19 eest kaitsta, kirjutab India Today. „Mul on 20 kitse ja mu perekond on neist täielikult sõltuv, kuna meil pole põllumaad,“ sõnas indialane, kes viirusepuhangu algusest  alates enda sõnul kõikjal näomaski kannab. Ent kui ta Bronxi loomaaias nakatunud tiigrist kuulis, sidus mees maskid ka iga kitse näo ette.

„Olen hakanud maske kitsede suu ümber siduma, kui ma USA tiigrijuhtumist kuulsin. Kuna ma kannan ka ise maski, otsustasin ma sarnaselt käituda ka kitsede puhul, kui nad metsaaladel toitu otsivad,“ selgitas Rao, kes ei saa enda ja perekonna huvides kitsede kaotust lubada. 

Bronxi loomaaia tiiger Nadia sai teadaolevalt nakkuse koroonahaigelt hooldajalt. USA juhtumi kohta võib pikemalt lugeda SIIT.

Samal teemal

08.04.2020
KAS KASS JA KOER VÕIVAD KOROONAVIIRUST KOJU TASSIDA? Epidemioloog selgitab, kuidas käituda praegu lemmikloomadega
06.04.2020
OOTAMATU: Bronxi loomaaia tiigril tuvastati koroonaviirus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee