Eesti uudised

VIDEO | Teadusnõukogu liikmed andsid ülevaate koroonakriisi kohta 

Ohtuleht.ee, 9. aprill 2020 14:05
Professor Irja Lutsar.Foto: Aldo Luud
Riigikogu sotsiaalkomisjon kohtub neljapäeval avalikul videoistungil valitsusele koroonakriisi kohta nõu andvate teadusnõukogu liikmete professor Krista Fischeri ja professor Irja Lutsariga.

Samal teemal

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder ütles, et kohtumine on oluline just praegu riigikogus koroonaviiruse tagasilöökide vastu kavandatud seadusemuudatuste menetlemise ajal. „Kuna viimastel nädalatel toimub kõik peadpööritava kiirusega, on kõik eilsed uudised otsuste langetamise seisukohalt juba aegunud info. Eriti oluline on vahetu võimalus professorite Fischeri ja Lutsariga kohtuda värske info ja prognooside saamiseks just nüüd, kui riigikogu menetleb niinimetatud kriisipakette,“ rääkis Mölder.

Ka sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt rõhutas professoritega kohtumise olulisust. „Professorid Fischer ja Lutsar on valdkonna parimate asjatundjatena kahtlemata viimasel ajal väga hõivatud olnud pideva olukorra monitoorimise ja soovituste edastamisega nii valitsusele kui ka avalikkusele. Ka tänane sotsiaalkomisjoni avalik istung on planeeritud just selleks, et viia teabe jagamist suurema hulga inimesteni, kui seda on vaid sotsiaalkomisjoni liikmed. Oleme siiralt tänulikud, et nad selleks täna ning loodetavasti tulevikuski aega ja jõudu leiavad,“ sõnas Kütt.

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ning Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar kuuluvad valitsust koroonaviiruse asjus nõustavasse COVID-19 tõrje teadusnõukotta.

Kohtumisel osaleb ka sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse.

Samal teemal

09.03.2020
Soome arstid: Hiinast saabunud maskid haiglatesse ei kõlba!
09.03.2020
VIDEO | INFOTUNDIDE TOP | Peaminister: suurim murekoht on Saaremaa, sügav kaastunne koroonasse surnud meditsiinitöötaja lähedastele
09.03.2020
VALEINFO! Müügile tulnud näomaskid ei kaitsegi koroonaviiruse eest
09.03.2020
SUUR SEGADUS MASKI KANDMISE SOOVITUSTEGA! Epidemioloog teeb selgeks, millal on tõesti mõttekas see ette panna