Eesti uudised

Lääne-Virumaa juhid tahavad koroonahaigetele eraldi varjualust 

Toimetas Marvel Riik, 9. aprill 2020 13:41
Rakvere ametikooli õpilaskoduFoto: Rak.ee / Ekraanitõmmis
Lääne-Viruma omavalitsusjuhtide jaoks on praegu üks põletavam küsimus, kuhu majutada koroonahaiged, kes mingil põhjusel peaksid ennast muust ühiskonnas isoleerima. Päästerõngast nähakse Rakvere ametikooli õpilaskodus.

„Ühiselt korraldatud majutusteenust võib vaja minna inimestel, kes erinevatel juhtudel ei saa koju või mujale naasta, kas siis kartusega nakatada lähedasi või juhul kui neid ei ole mõistlik suunata üldhooldekodudesse (nakkuse leviku piiramiseks), kuid nad vajavad hooldust,“ selgitas Lääne-Virumaa omavalitsuste liidu juht Einar Vallbaum kirjas haridus-, sotsiaal- ja peaministrile.

„Oleme ühiselt leidnud, et parimaks asukohaks COVID-19 positiivsete ajutiseks majutuseks on Rakveres asuv Rakvere ametikooli õpilaskodu, mis asub väga lähedal Rakvere haiglale, kuid kuulub riigile.“

Vallbaum soovib ministritelt kirjalikku nõusolekut, et eriolukorra ajal antakse ruumid tasuta omavalitsuste kasutusse.

„Samuti vajame abi majutusteenuse ettevalmistamiseks ja personali leidmiseks Covid-19 positiivsete majutuseks. Eraldi soovime rõhutada ka riigi abi vajadust meditsiinipersonali ja ressursside leidmisel lamavate Covid-19 positiivsete inimeste majutusteenuse osutamisel,“ lisas Vallbaum.

Samal teemal

11.04.2020
VIDEOINTERVJUU | Beatrice: meil ei ole varuplaani, olen täiesti hullumas
09.04.2020
Lugejakiri | Mees ei taha naisega viiruse tõttu enam voodit jagada
09.04.2020
KARDIOLOOG ON MURELIK: infarktihaiged on praegu viimse hetkeni kodus ega otsi abi