Foto: PPA
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 9. aprill 2020 10:12
Politsei teatas neljapäeva hommikul poole kümne ajal Põltsamaal juhtunud traagilisest liiklusõnnetusest.

''Täna hommikul kella 9.30 paiku sai häirekeskus teate, et Põltsamaa vallas Pikknurme külas on veoauto kraavis. Autoroolist avastati 43aastase mehe surnukeha. Juhtunu täpsemad üksikasjad on selgitamisel, vahendame lisainfo esimesel võimalusel,'' teatas politsei.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk sõnas, et sündmuskohal kogutud tõendid annavad alust arvata, et autoroolis olnud 43-aastast meest tabas terviserike. „Sõiduki paiknemine, rehvijäljed teepervel ning sõidumeerikult saadud info masina liikumiskiirusest viitavad, et meest võis tabada terviserike. Veok kaotas teelt väljasõidule eelnenud ajal sujuvalt kiirust, kuni ühel hetkel sõitis masin teelt välja ja jäi pidama vastu teeperve sõites,“ kirjeldas Virk.

Ta lisas, et juhuse tahtel kaldus veoauto paremale teelt välja, mitte vastassuunda. Olgugi, et sel teelõigul on kahe sõidusuuna vahel teepiire, ei pea see täiskoormaga raskeveokit. „Liiklus sel maanteel on tihe, mistõttu võinuks vastassuunda kaldumisel õnnetuse tagajärjed olla kordades raskemad,“ hindas politsei operatiivjuht.