Eesti uudised

Segadus müüki tulnud kaitsemaskide sertifikaatidega, tarnija sõnul on kõik korras  (1)

Delfi/Ohtuleht.ee, 8. aprill 2020 13:19
Foto: Martin Ahven
Kolmapäeval apteekidesse müüki tulnud kaitsemaskide sertifikaatidega tekkis segadus, mistõttu lendas õhku kahtlus: kas maskid on ikka kasutuskõlblikud. Maskide tarnija sõnul on paberimajandus korras.

Uudisteportaal Delfi kirjutas kolmapäeva keskpäeval, et pühapäeval Eestisse jõudnud partii kvaliteedisertifikaadi väljastas Poolas asuv Euroopa Liidu labor, mille andmebaasis praeguse seisuga meie maskipartii sertifikaadi numbrit ei ole.

Samal ajal on labor teatanud, et on võltsijatega pikalt hädas ja on tagasi võtnud ning uuesti väljastanud kõik märtsis antud sertifikaadid.

Samal teemal

Kolmapäeva pärastlõunal teatab maskid riiki toonud AS Semetron, et tarnitud kaitsemaskidel on olemas kehtivad serifikaadid, mille õigsust kinnitab sertifitseerija.

AS Semetron juhatuse liige Martin Minin kinnitab, et ettevõtte poolt tarnitud kaitsemaskidel on olemas kehtivad sertifikaadid. "Seda on kinnitanud sertifitseerija ICR Polska. Lisaks on tehtud maskidele tehase taustakontroll läbi Eesti saatkonna," selgitas Minin.

AS Semetron saatis ajakirjandusele välja ka sertifikaadid.

Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitab, et riigi tellitud kaitsemaskide sertifikaatidega on kõik korras. "Me küsime sertifikaate ka lepingu sõlmimisel," lausub Aab. "Kõigi lepingute puhul on üle sertifikaadid üle kontrollitud. Kontroll tehakse nii lepingu sõlmimisel kui ka kauba riiki saabumisel," lisab ta.

Aab toonitab, et riik ei hangib ainult kirurgilisi maske.

Samal teemal

07.04.2020
Kaitsemaskid jõuavad apteeki. Kas on oodata tormijooksu?
05.04.2020
GALERII | Lennuk kolme miljoni maskiga jõudis Tallinna
04.04.2020
Jaak Aab: haiglatel on nädala-kahe varu olemas, ärge jookske apteekidesse jõudvatele kaitsemaskidele tormi
03.04.2020
Uuel nädalal jõuab apteekidesse kaks miljonit kaitsemaski