Poliitika

Riigikogu ees andsid aru Ratas, Aas ja Mart Helme (2)

Johanna-Kadri Kuusk, 8. aprill 2020 12:45
Mart Helme, Taavi Aas, Jüri RatasFoto: Riigikogu otseülekanne
Riigikogu liikmete küsimustele vastavad kolmapäevases infotunnis peaminister Jüri Ratas, siseminister Mart Helme ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Jüri Ratas vastas küsimustele kriisist väljumise strateegia, eriolukorra tegevuste, valeinformatsiooni leviku, aktuaalsete arengute, valmisoleku suurendamise, eriolukorra ning valitsuse kommunikatsiooni kohta eriolukorras. Samuti vastas peaminister küsimustele avaliku sektori kulutuste ning olukorra perspektiivi kohta.

Samal teemal

Mart Helme vastsb küsimustele avalike sõnumite, valitsuse põllumajanduspoliitika, abipolitseinike kaasamise ning võõrtööjõu kohta põllumajanduses.

Taavi Aas vastas küsimustele kaubanduse toimimise ning turismi kriisiabi meetmete piisavuse ja mõju kohta kaasnevatele sektoritele.

Kaja Kallas uuris ka meediast läbi käinud kriisist väljumise kohta. Peaminister Ratas kinnitas, et sellel teemal arutatakse ja valitsus soovib eriolukorra lõpetada nii kiiresti kui võimalik, kuid tõdes, et pole veel teada, kas erioelukord lõpeb 1. mail või hiljem. „Me lähtume selles otsuses statistikast ja praegu on Eestis väga must statistika. Teame, et hospidaliseerimist vajab aina rohkem inimesi. Iga päev tuleb info, et viiruse tagajärjel on surnud veel inimesi, minu kaastunne nende lähedastele,“ seletas ta. Ratase sõnul peab majanduslikke piirangute leevendamisel tarvis vaadata ka seda, mdia teevad maailamst teised riigid ja kaubanduspartnerid.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski seadis küsimärgi alla selle, kuidas kriisis Eesti elanike isikuandmeid kasutatakse. Millises mahus on politseil õigus inimese terviseandmetele, et kontrollida, kas nakatunud inimene peab karantiinist kinni? Ossinovski tõi välja, et järelevalve eesmärgil inimeste terviseandmete jagamine peab olema äärmiselt kontrollitud. Sama küsimuse küsis ka reformierakondlne Taavi Rõivas, kes märkis, et seni on olnud range kontroll selle üle, kes milliseid andmeid näeb ja hoiatas, et kuritarvitamise puhul seatakse kahtluse alla Eesti digiriigi võimekus. Peaminister Ratas teatas, et politseil on järelevalve teostamiseks tarvis ligipääsu teatud iskuandmetele. Ta kinnitas, et eriolukorras seaduse muudatuse eesmärk oli ajutise lahenduse pakkumine, mitte pahatahtlikult kellegi andmete õngitsemine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee