Arvo Uustalu, ajakirjanik 8. aprill 2020 18:30
Samal ajal kui viirusega nakatunud maailmas on inimeste liikumisvabadust üldiselt üsna tugevalt kinni kruvitud, on sotsiaaldemokraatlik Rootsi valinud vaba nakatumise tee.

Ühelt poolt on see paratamatus, kuna nõnda suure immigrantide hulga puhul ei ole lauskontroll võimalik.

Põnevusega oodatakse, kuidas lõpeb Rootsi eksperiment. Sellel eksperimendil on nii palju algandmeid ja muutujaid, et imestada ei saa ühegi tulemuse üle. Küll on kummaline, et Rootsi nakatunute arvu võrreldakse Taani vastavate numbritega.

Oma pindalalt kääbuslik Taani on asustatud äärmiselt tihedalt ja asub Euroopa ja isegi maailma mõistes ristteel. Jah, seal on tuvastatut nakatumiste arv õige pisut suurem kui Rootsis. Ja ei käi taanlased ka nii meeletult rohkem omavahel läbi kui nende hõimurahvas rootslased.

Võrrelda saab oma suuruses, geograafias ja elanikkonna jagunemises Rootsit ja Soomet. Rootsis on tuvastatud nakatanuid ligi kaks korda rohkem kui meie põhjanaabritel. Rootsi koroonasurmade arv on miljoni elaniku kohta kümme korda suurem kui Soomes. Ja soomlased käivad omavahel rohkem läbi kui rootslased.

Rootsi ajaleht Aftonbladet kirjutas Linköpingu linna haigla operatsiooniosakonnast, kus patsiendil avastati koroona viirus. Seepeale tehti osakonna viiekümnele töötajale test, mis näitas, et pooled töötajatest on nakatunud.

Samas on positiivne, et eksperimendi teeb vabatahtlikult meie eest ära keegi teine. Selle katse tulemused kuluvad marjaks ära kogu maailmale. Olgu need siis millised tahes.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Jüri 8. aprill 2020 14:46
Veelgi parem eksperiment toimub Valgevenes - ei mingeid piiranguid, jalgpallihooaeg jätkub jne.
Jüri 8. aprill 2020 15:09
Ja nii Rootsis kui Valgevenes on haigestunuid miljoni kohta vähem kui Eestis. Valgevenes isegi ~10 korda vähem. See, et Rootsis surmasid rohkem näitab ainult nende meditsiiniasutuste reanimatsiooniteenuse viletsust.
Kõik teaduse huvides 8. aprill 2020 20:58
Tuleks korraldada Rootsi - Valgevene jalgpallimaavõistlus. See kiirendaks põnevat eksperimenti.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS