Eesti uudised

Kaitsemaskid jõuavad apteeki. Kas on oodata tormijooksu? (3)

Kristjan Väli, 7. aprill 2020 20:55
Müügile tulevad ühekordsed kaitsemaskid.Foto: Martin Ahven
Ravimikontsern Magnum lubas, et kolmapäeval jõuavad apteekidesse müügile kaitsemaskid. Kuidas on tagatud klientide ja apteekrite ohutus, kui rahvas järjekorda jookseb?

Koroonakriisi ajal on kogu maailmas kaitsevahendite nappus. Ka Eesti apteekides said need juba märtsi alguses otsa. Selle nädala keskel peaks saabuma väike leevendus, kui Eesti apteekide vahel jaotatakse poolteist miljonit kaitsemaski. Kuuldavasti on viimastel päevadel paljud kliendid apteekritelt uurinud, kas maskid on juba kohal. Tõenäoliselt venivad kolmapäeval apteekide juures järjekorrad pikaks, sest inimesed kardavad maskidest ilma jääda. Ravimite hulgimüüja Magnum strateegilise kommunikatsiooni juht Karina Loi ütleb, et nad on järjekordade ohutuse tagamiseks aru pidanud kaubanduskeskustega ja omavalitsustega. Kuidas plaan välja näeb, selgub kesknädalal.

Magnum on teada andnud, et kaitsemaske saab üks inimene osta ühe karbitäie ehk 50 maski. Soovitatav müügihind on kuni 70 eurosenti ühe maski kohta, kuid lõplik hind jääb apteegi otsustada. Kuuldavasti võib ühe karbi hind kujuneda üsna krõbedaks. Enne eriolukorda maksis karbitäis maske keskmiselt kuus eurot. 

Maskid tulevad müügile ka apteekide veebipoodides. Järgmist saadetist Magnumi jaoks juba komplekteeritakse ja see peaks Eestisse jõudma lähinädalatel.

Teisipäeval teatas Magnum ASi juhatuse esimees Ahti Kallikorm, et maskide müük võib jääda bürokraatia taha. „On kurb ja kahetsusväärne, et niivõrd keerulises olukorras, kus on kaalul rahva tervis, seab riik sellest kõrgemale bürokraatia. Hetkel oleme olukorras, kus peame tegelema tooteinfo ja märgistusega, selle asemel et toimetada maskid Eesti inimesteni. Küsisime riigilt ka erandit, kuid sellele vastati kategooriliselt eitavalt ehk ühtki märgistamise nõuet ei tohi hulgimüüja eirata. Vastasel korral on tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti hinnangul tegemist mittenõuetekohase tootega, mida müüa ei tohi,“ ütles Kallikorm. Siiski lubab ettevõte teha kõik selleks, et kolmapäeval oleks ikkagi võimalik maske müüa. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee