Maailm

RADIKAALID TULE ALL? Berliinis pandi põlema paremäärmusliku poliitiku auto  

Toimetas Juhan Mellik, 7. aprill 2020 17:26
Frank Hansel, kelle Jaguar langes hiljuti vasakpoolsete tuleroaks. Foto: Imago/Scanpix
Kolmandat korda viimase kuu aja jooksul süüdati Saksamaal auto, mis kuulub paremäärmuslikku erakonda Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindavale poliitikule. Partei väidab, et on langenud vasakradikaalide vägivalla ohvriks.

Frank Hansel, erakonna üks juhtfiguure Berliinis, jagas Twitteris fotot oma eile hommikul põlenud Jaguarist ja märkis: eriti halb on see, et inimesed hakkavad vasakpoolse vägivallaorgiaga juba harjuma ning mingit reaktsiooni peavooluparteidelt ei järgne.

Hanselit tabanud õnnetus pole sugugi esimene omalaadne. Teisel märtsil süüdati Saksimaal põlema erakonna kaasesimehele Tino Chrupallale kuuluv auto. Nädal aega hiljem tabas sarnane saatus veel ühte AfD poliitikut Berliinis, veidi aja pärast visati kividega sisse ühe erakonna liikme aknad. Tema seinale soditi värvidega „antifa“ – tavapärane lühend, mis tähendab „antifašist“.

Rünnakute jaga on tekitanud AfD juhtkonnas küsimuse, kas pole äkki tegemist ühe suure koordineeritud kampaaniaga. „Viimane jäledusttekitav tegu seerias, mis ei taha lõppeda,“ ütles Hanseli autoga juhtunu kohta AfD Berliini parlamendirühma juht Georg Pazderski.

Saksimaa peaminister, Angela Merkeli kristlike demokraatide ridadesse kuuluv Michael Kretschmer teatas pärast märtsikuist rünnakut, et mõistab igasuguse vandalismi ning rünnakud poliitikute vastu hukka.

„Üks tegu viib teiseni ja me peame murdma selle vägivallaringi,“ lausus Kretschner. Samas tõi ta välja, et vägivald võib endast kujutada ka verbaalseid rünnakuid – ning et AfD on selles osas andnud aastate jooksul märkimisväärse panuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee