Uudised

Tervishoiutöötaja õpetab: kuidas katsemaski õigesti ette panna? 

Toimetas Merilyn Närep, 7. aprill 2020 16:35
KaitsemaskFoto: Erki Pärnaku
Praeguse eriolukorra ajal tasub kodust lahkudes kanda maski. Selleks, et mask kasutaja tervist maksimaalselt kaitseks, soovitab Ida-Tallinna Keskhaigla järgida neid soovitusi.

Esimene reegel enne kaitsemaski ette panemist on käed korralikult puhastada. Haiglatöötajad kasutavad käte puhastamiseks antiseptikut, millega bakterite täielikuks eemaldamiseks kulub 30 sekundit.

Edasi, kui võtad oma maski karbist, jälgi, et maski see külg, mis oli karbis üleval pool, jääks ka näole asetatuna väljapoole.

Maskidel on ühes servas klamber – maski ette pannes aseta see klambrikoht nina peale. Seejärel tuleks mask tõmmata lahti suunaga ülevalt alla nii, et see kataks kogu näopiirkonna. Kui tegemist on ühevärvilise maskiga, on hea meelde jätta, et maski voldid peavad olema suunaga ülevalt alla.

Kuidas maski eest ära võtta?

Maski näolt eemaldades jälgi, et sa ei puudutaks kätega maski välist pinda, sest sinna võivad olla sattunud bakterid. Mask tuleb ära võtta kõrva taha kinnitatud kummidest ning maski riideosa ei tohi kätega puudutada.

Mask tuleb pärast kasutamist ära visata ning seejärel käed uuesti desinfitseerida.

Meditsiinilised maskid on mõeldud kandmiseks kuni 2 tundi ehk umbes nii kaua kui selle seesmine pind muutub niiskeks. Kui maski sise- või välispinnale satuvad pritsmed (nt aevastamisel või köhimisel), tuleb mask välja vahetada. Maski ei tohi lõua alla lükata ning kandmise ajal ei tohi seda kätega katsuda.

Samal teemal

07.03.2020
ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kas ühistranspordiga sõitjad kardavad nakatuda koroonaviirusesse?
07.03.2020
Terviseamet ei saanud epideemia lahendamise plaani nõutud ajaks valmis: „Meil on väga palju ülesandeid.“
07.03.2020
KOROONAHIRM: vangid hakkasid Lõuna-Itaalias mässama
07.03.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 1,36 miljonit juhtumit, üle 76 000 surma ja ligi 294 000 tervenenut. Hiinas möödus ööpäev ohvriteta