Maailm

KOROONAHIRM: vangid hakkasid Lõuna-Itaalias mässama (1)

Toimetas Juhan Mellik, 7. aprill 2020 15:55
"Me tahame vabadust," karjuvad koroonahirmus vangid Napoli vangla trellide taga. Foto: EPA/Scanpix
Lõuna-Itaalia vanglates puhkesid rahutused pärast seda, kui levima hakkasid kuuldused sellest, et mitmed kinnipeetavad on nakatunud koroonaviirusesse.

Independent kirjutab, et pühapäeval vallutasid kinnipeetavad terve bloki Santa Maria Capua Vetere vanglas, rahutuste mahasurumiseks kulus võimudel mitu tundi. Kohaliku meedia teatel ähvardasid ülestõusnud valada kuum õli inimeste peale, kes tulevad neile liiga lähedale.

Lähedalasuvas Napolis asusid vangid pärast haigestumisuudisest teada saamist loopima metallesemeid vastu oma kongitrelle. Secondigliano vangla asukad riputasid akendest välja voodilinasid sinna värvitud sõnumitega. „Covid-19 jõudis vanglasse, aidake meid!“ võis lugeda ühelt linalt. „Me oleme siin selleks, et maksta, kuid mitte oma eludega,“ kuulutas teine lina.

Korralagedus Itaalia vanglates hakkas maad võtma juba märtsis, justiitsministri sõnul on mäsust võtnud osa ligi 6000 kinnipeetavat rohkem kui paarikümnes vanglas.

Rahulolematust tekitas ka uus kord, millega piiratakse nakkuse vältimise nimel pereliikmete külastusi. Ükski valvur pole seni mässude käigus surma saanud, küll on aga hukkunud vähemalt 12 vangi. Foggias õnnestus 60 kinnipeetaval rahutuste käigus põgeneda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee