Maailm

Täiendatud E kl 22.18, T kl 12.37

Intensiivravil viibiv Boris Johnson pole hingamisaparaadi abi vajanud (3)

Toimetas Greete Kõrvits, Aare Kartau, 7. aprill 2020 12:37
TÕBINE PEAMINISTER: videokaader Johnsoni pöördumisest, kui mees veel tööruumides toimetas.Foto: AFP/10 Downing Street/Scanpix
Briti peaminister Boris Johnson teatas 27. märtsil, et tema koroonaviiruse test tuli tagasi positiivsena. Pühapäeva õhtupoolikul leidis Johnsoni ihuarst, et peaministri sümptomid on piisavalt tõsised ning järeleandmatud, et tal tuleks juba haiglasse pöörduda. Esmaspäeva õhtul tuli info, et Johnson viidi üle intensiivravile. Teisipäeval teatati, et peaminister vajas lisahapniku, ent hingamisaparaadi alla teda ei pandud.

Tohter suunas Johnsoni lisauuringutele Londoni St Thomase haiglasse, kirjutab BBC. Peaministri palavik ei tahtnud kuidagi alaneda, samuti ei anna järele viirusele omased tugevad köhahood. Vene meedias hakkasid juba levima kuulujutud, et 55aastane peaminister on niivõrd põduras seisus, et peab hingamisaparaadi küljes elus püsima.

Johnson ise kinnitab Twitteris, et tema tuju on hea ning enda sõnul hoiab ta oma meeskonnaga ühendust ka haiglaseinte vahel. Johnsoni büroo töötajad rahustavad rahvast, et kui peaminister peaks end kehvasti tundma, asendab teda vajadusel välisminister Dominic Raab. Johnson tänab südamest briti tervishoiutöötajaid, kes tema ja teiste koroonapatsientide eest hoolitsevad.

Head soovid sõpradelt ja vaenlastelt

Üks esimesi, kes Johnsonile kiiret paranemist soovis, oli Ühendriikide president Donald Trump.

Samal teemal

„Kõik ameeriklased palvetavad tema poolt. Ta on minu hea sõber, suurepärane džentelmen ja imeline juht,“ sõnas Trump ning lisas, et kuna briti peaminister on „tugev inimene“, on ta kindel, et Johnson viiruse kindlasti seljatab.

Leiboristide partei uus liider Sir Keir Starmer soovis oma põhirivaalile kiiret paranemist. Starmer sai leiboristide etteotsa ning briti parlamendi alamkoja opositsioonijuhiks 4. aprillil, vahetades välja Jeremy Corbyni.

Briti tervishoiuminister Nadine Dorries nakatus möödunud kuul samuti ning rõhutab, et koroonaviirus väsitab organismi kohutavalt, seega on tema soovitus kõigile haigestunutele palju magada. Johnsonist kõneleb Dorries otsekui rahvuskangelasest, kes „riskis oma tervisega iga päev“.

Kas Johnson Dorriesi soovitust korralikult välja puhata järgib, näitab tulevik. Downing Streeti büroo igatahes rõhutab, et peaminister püsib endiselt reibas ja töökas.

Johnson viidi intensiivravile, ent ta pole hingamisaparaadi abi vajanud

6. aprilli hilisõhtul teatas BBC, et peaministri seisund pole siiski nii roosiline, arstid suunasid peaministri intensiivravipalatisse.

Lõuna-Londonis asuva St Thomase haigla ametnikud teatasid teisipäeval, et Johnson on teadvusel ning tema intensiivravile toimetamine oli ennetusabinõu. Teadaolevalt ei pandud peaministrit hingamisaparaadi alla, ent ta vajas nelja liitrit lisahapniku. Üldjuhul antakse intensiivravil viibijatele 15 liitrit hapniku, mis tähendab, et Johnson on parema tervise juures kui sellised patsiendid tavaliselt, kirjutab The Times. 

Valitsuskabineti minister Michael Cove kinnitas arstide teadaannet ning mainis, et peaministri olukorral hoitakse hoolega silma peal. „Ma tean, et peaminister järgib arstide nõuandeid. Me toetame teda igal sammul ning üritame valitsuses tema plaane edasi ajada,“ sõnas Cove, kelle sõnul loodavad kõik, et Johnson on peagi täie tervise juures.

Samal teemal

07.04.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 1,36 miljonit juhtumit, üle 76 000 surma ja ligi 294 000 tervenenut. Hiinas möödus ööpäev ohvriteta
05.04.2020
Briti peaminister Boris Johnson viibib koroonaviiruse tõttu haiglas
05.04.2020
Elizabeth II sõnum oma rahvale