Maailm

TALIBAN HOIATAB: rahuleping Afganistanis võib iga kell puruneda 

Toimetas Juhan Mellik, 6. aprill 2020 16:51
Talibani esindajad veebruarikuistel läbirääkimistel ameeriklastega. Foto: Reuters/Scanpix
Afganistani mässuliste rühmitis Taliban andis teada, et rahuleping Ameerika Ühendriikidega läheneb murdepunktile – grupeering süüdistab Washingtoni mitmetes rikkumistes, sealhulgas droonirünnakutes tsiviilisikute pihta.

Rühmitus väidab, et nad on vähendanud oma rünnakuid julgeolekujõudude vastu riigi maapiirkondades, linnades polevat nad valitsusvägesid rünnanud mitte kordagi. Valitsus on mässuliste sõnul süüdi aga selles, et pole pidanud kinni oma lubadusest vabastada vangist 5000 Talibani võitlejat.

Türgi portaal Hurriyet kirjutab, et pühapäeval läkitatud avalduses hoiatas Taliban vägivalla eest, mis võib puhkeda, kui ameeriklased ja valitsus jätkavad oma väidetavate rikkumistega. USA sõjaväe kõneisik, kolonel Sonny Leggett nimetas süüdistusi alusetuteks, tema sõnul on ameeriklased pidanud kinni kõigist lubadustest ja teevad seda ka edaspidi.

Talibani süüdistuste järgi venitab keskvalitsus meelega vangide vabastamisega, protsessi aeglane kulg on tekitanud meelehärmi ka ameeriklastes. Sellel vaatamata on Ühendriigid ja NATO juba alustanud riigis viibivate vägede vähendamisega, millega loodetakse jõuda lõpuni veidi enam kui aasta pärast – tingimusel, et Taliban hoiab territooriumilt eemal terrorirühmitised nagu Islamiriik (ISIS).

Samal teemal

23.03.2020
EDUSAMMUD: Taliban ja Afganistani valitsus pidasid Skype'is viljaka videokõne
10.03.2020
KOKKULEPE TALIBANIGA: USA alustas vägede väljaviimist Afganistanist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee