Maailm

OLUKORD KONTROLLI ALL? Austria asub peagi piiranguid leevendama 

Toimetas Aare Kartau, 6. aprill 2020 14:33
Austria kantsler Sebastian Kurz usub, et peagi võib rangeid meetmeid leevendada.Foto: EPA/Scanpix
Austria liidukantsler Sebastian Kurz teatas esmaspäeval toimunud pressikonverentsil, et riigis hakatakse järk-järgult leevendama koroonaviiruse vastu kehtestatud kaitsemeetmeid, vahendab Yle.

Kolm nädalat tagasi kehtestati Austrias ranged isolatsioonimeetmed. Suleti kõik koolid ja poed, kus ei müüdud esmatarbekaupa. Samuti pandi kinni kõik restoranid ja hotellid. Inimestel kästi sotsiaalseid kontakte vältida ning kodus püsida. Nüüd on valitsus leidnud, et peagi on aeg karme meetmeid leevendada.

Kurz tuletas meelde näomaskide kasutamise olulisust – Austria valitsus on otsustanud, et vaatamata piirangute leevendamisele on näomaskide kandmine tulevikus avalikes kohtades kohustuslik. Õues liikumise üldpiirangud kehtivad aprilli lõpuni ning avalikud koosolekud ja üritused pole endiselt lubatud. Kantsleri hinnangul võib valitsus selle korralduse tühistada alles juuni lõpus. 

Itaalia kõrval oli Austria üks esimesi riike Euroopas, kus koroonaviirus laiemalt levima hakkas. Tänaseks on nakatunud üle 12 100 inimese ning surmajuhtumeid on 220. Viimastel päevadel on hakanud haigusjuhtumite arv riigis siiski vähenema.

Samal teemal

30.02.2020
AUSTRIA LIIDUKANTSLER: veel paljud inimesed peavad surema. Toidupoodi minnes muutub näomask kohustuslikuks