Maailm

Hullunud vandenõuteoreetikud põletavad Suurbritannias 5G mobiilimaste 

Toimetas Aare Kartau, 6. aprill 2020 13:41
Mobiilimast.Foto: PA Pictures/Scanpix
Juba koroonaviiruse puhkemisest saati on levinud vandenõuteooriad, et surmava haiguse taga on tegelikult hoopis 5G võrk. Suurbritannias on toimunud mitmete mobiilimastide juures kummalised tulekahjud, kirjutab BBC.

Ootamatud põlengud toimusid Birminghamis, Liverpoolis ja Merseyside'is asuvates mobiilimastides. Vähemalt ühel neist polnud isegi 5G võimekust. Sellised juhtumid suurendavad hirmu, et vandenõuteoreetikud on hakanud oma hullumeelseid plaane vägivaldselt ellu viima. Ekspertide sõnul valavad õli tulle mitmed tuntud ühiskonnategelased, kes on vandenõuteooriate toetuseks sõna võtnud.

Originaalvideo Aigburthi masti tulekahjust kogus internetis enne eemaldamist kiiresti populaarsust – üleslaadijad märkisid muuhulgas, et mobiiltehnoloogia ja COVID-19 vahel on seos. Merseyside'i politsei sõnul toimub reedel toimunud põlengu üle põhjalik uurimine. Järgnevalt video Birminghamis toimunud tulekahjust.

Samal teemal

Briti valitsuskabineti minister Michael Gove sõnas igapäevasel pressikonverentsil, et sellised aktsioonid on „ohtlik jamps“. „Vandenõuteooriad, mis seostavad 5G COVID-19ga on lihtsalt jaburad,“ kinnitas Gove. Teadaolevalt pole leitud haigusepuhangu ja 5G võrgu vahel mingeid teaduslikke seoseid.

Riikliku terviseameti juht Stephen Powis teatas pressikonverentsil, et 5G infrastruktuur on kriitilise tähtsusega kodus püsivale elanikkonnale ja ka tervishoiuteenuste osutamisel. „Olen täiesti nördinud ja tunnen vastikust, et inimesed võtavad kasutusele selliseid meetmeid hädaolukorra lahendamiseks vajaliku infrastruktuuri vastu,“ mainis Powis, kelle hinnangul on 5G vandenõuteooriad täielik rämps ning halvimat sorti libauudis.

Suurbritannia telekomifirmasid esindav võrguettevõte Mobile UK teatas, et nende võtmetöötajad on pidanud 5G reklaamimise tõttu taluma solvanguid ja ähvardusi. Ettevõtte hinnangul pole selline situatsioon mõistetavalt vastuvõetav ning mõjutab tööstuse võimet võrkude vastupidavust säilitada – eriti perioodil, kui paljud inimesed töötavad kodus läbi interneti. 

Samal teemal

28.02.2020
ULMELISED VÄITED: viis jaburamat vandenõuteooriat koroonaviirusest
28.01.2020
Vandenõuteoreetikud: globalistid lõid koroonaviiruse inimkonna hävitamiseks