Inimesed Tallinna tänavatel eriolukorra ajalFoto: Martin Ahven
Johanna-Kadri Kuusk 6. aprill 2020 13:33
„Lubasin talle politsei kutsuda ja tema vastas, et annab mulle peksa,“ meenutas üks pereema, kes jagas Õhtulehega hirmsat vahejuhtumit. Perekondlikul jalutuskäigul oli neile lähenenud võõras vanem mees, kes oli hakanud lapsevankri kohal köhima ja rögastama.

Pereema sõnul olid nad käinud abikaasa ja lapsega laupäeva pärastlõunal Kristiine tänavatel jalutamas. Tänavad olid peaaegu inimtühjad. 

„Kõik oli kuidagi välja surnud, linnukesed aga laulsid ja üldse oli väga muhe. Vastutulevad inimesed põrkasid naeratusega teisele poole teed. Üks tüdruk ütles isegi aitäh meile, kui me teda nähes ületasime teed. Tänasime teda ka hea sõna eest,“ kirjeldas pereema Õhtulehele.

Idülliline jalutuskäik sai aga ootamatult läbi, kui pere möödus Kristiine Grossi poe lähedal kahtlasest mehest. „Järsku nägime kauguses veidi sagris olekuga umbes 70aastast vanameest. Mäletan, et registreerisin - ei see pole bomž, tal on uued ja puhtad, kuigi kortsus riided seljas, sealhulgas korralikud kummikud,“ kirjeldas ta. 

Erinevalt nendest, kes perekonnaga viisakalt distantsi hoidsid, olid vanamehel muud plaanid.

„Ta kaapis rõõmsalt meie poole ja enne kui ma jõudsin käruga ümber pöörata, hakkas vankri kohal rögastades köhima. Niimoodi meelega, kõrist surudes. Karjatasin, vist. Vanamees rögastas veel rõõmsamalt. Jooksime kiiresti kaugemale. Lubasin vanamehele politsei kutsuda, ja tema vastas, et annab mulle peksa ja hakkaski tönts-tönts meie poole liikuma,“ meenutas pereema õudusega. „Tegin paar kiiremat sammu eemale. Abikaasa sai väga vihaseks ja korraks isegi astus tema poole, igaks juhuks võtsin talt käest kinni, et niimoodi küll ei lahendata asju,“ lisas ta.

Mida sellises olukorras teha? „Jooksime käruga paar tänavahert eemale ja ise samal ajal mõtlesin: okei, ma kutsun politsei, aga kuidas ma seda väljakutset kirjeldaks? Ähvardav köhimine? Ilmselt vaimsete häiretega, arvatavasti deliirium,“ küsis pereema ja tõi välja, et kui vanamees oli lubanud talle peksa anda, oli tema hääl kõlanud kummaliselt rõõmsalt ja elavalt. 

Kommentaarid  (4)

oijah... 6. aprill 2020 20:08
libauudis veispuki kanalast?
Läbinägija 6. aprill 2020 15:32
Ahh? Ausalt? Kõige suurem joga, mida sel aastal lehest lugeda on õnnestunud 🙂 Ajakirjaniku köhafantaasia
Ei midagi uut! 6. aprill 2020 17:19
Üks kord oli veel suurem, keegi M. Kross kuskil rannas surmahirmu pidi tundma!
\*_*/ 6. aprill 2020 17:45
Kahjuks võib see olla ka tõsi. Olen sattunud kaupluses olukorda, kus kaupluses pidin sõna otseses mõttes riiulite vahel ühe "ülikontaktse" eest pagema. Hiljem nägin sama tegelast kassasabas järgmise ohvriga vahetus kontaktis, kuigi nõuti kurjalt vahe hoidmist. Sellised peaks kindlasti pikemaks ajaks priitoidule isoleerima.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS