Poliitika

Minister Reinsalu väliskomisjonile: peame ilmselt eriolukorda kuu võrra pikendama (6)

Johanna-Kadri Kuusk, 6. aprill 2020 11:31
Urmas ReinsaluFoto: Erki Pärnaku
Riigikogu väliskomisjon saab esmaspäevasel istungil välisminister Urmas Reinsalult värske ülevaate eriolukorrast ja selle mõjust välispoliitikale. Lisaks sõnas Reinsalu komisjonile vastates, et ilmselt peab Eesti eriolukorda kuu võrra pikendama.

„Viimastel nädalatel oleme komisjoni istungitel videosilla vahendusel regulaarselt ühenduses olnud nii välisministri kui ka Eesti suursaadikutega erinevates välisriikides. Sedalaadi sage ja operatiivne infovahetus on praeguses olukorras erakordselt väärtuslik,“ rääkis väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Komisjoni aseesimees Marko Mihkelson märkis, et istungil oodatakse ministrilt värsket infot kujunenud olukorra, Eesti kodanike koju naasmise ning viimase aja välispoliitiliste otsuste kohta. „Ministri ülevaated eriolukorrast ja viimastest rahvusvahelistest arengutest loovad hea aluse aruteluks ning vastuste leidmiseks küsimustele, mis on vajalikud Eesti välispoliitika kujundamiseks praeguses keerulises olukorras,“ lisas ta.

Samuti tutvustab välisminister komisjoni istungil Eesti seisukohti 8. aprillil toimuval Euroopa Liidu välisministrite (arengukoostöö) mitteametlikul videokohtumisel.

Samal teemal

03.04.2020
VIDEO | Reinsalu: 61 abivajajat soovivad veel koju saada
02.04.2020
Kriisi süvenedes võib valitsus NATO-lt abi paluda