Eesti uudised

RIIGI SOTSIAALKAMPAANIA: ole vastutustundlik, jää koju! (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 6. aprill 2020 10:05
Valitsuse üleskutseFoto: Vabariigi valitsus
Riik käivitas koroonaviiruse edasise leviku takistamiseks vastutustundlikkusele suunava sotsiaalkampaania „Lähed välja – levitad viirust. Püsi kodus!“, millega kutsutakse Eesti inimesi ennetama koroonaviiruse tahtmatut levitamist.

„Järgmised kaks nädalat on koroonaviiruse leviku piiramisel kriitilise tähtsusega ja oluline on täpselt järgida viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõudeid,” ütles valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver ja lisas, et vaatamata ilusatele kevadilmadele peame lähinädalatel säilitama kõrgendatud ohutunde ja valvsuse.

Samal teemal

„Teavituskampaania üldsõnumiks on üleskutse püsida kodus, sest lähikontaktide arvu vähendamine on teadlaste kinnitusel juba aidanud piirata koroonaviiruse levikut. Kampaania loovlahendus on ehitatud näidetele, kui lihtsalt võib reeglite mittejärgimisel oma igapäevase käitumisega viirust levitada,” lausus Seaver.

Seaveri sõnul on ühiskonnas juba märke nii-öelda koroonaväsimusest, mis võib muuta inimeste käitumist viiruse leviku takistamisel hooletumaks. ”Paari nädala jooksul peab oma lähedastega kontakti hoidmiseks jätkuvalt pigem helistama, mitte külla minema. Ka “korraks läbiastumine” võib levitada viirust,” ütles Seaver. “Vaid nii saame viiruse levikut vähendada ja hakata naasma tavapärase elurütmi juurde,” lisas ta.

Vastutustundlikkuse kampaania annab elanikele kolm üldist käitumissuunist viiruse leviku piiramiseks - püsi kodus, väldi lähikontakte ja järgi hügieenireegleid.

Iganädalane riigikantselei tellitud avaliku arvamuse uuring näitab, et 97-99 protsenti  Eesti elanikest  on enda hinnangul koroonaviirusega seotud teemadega hästi kursis.  79 protsenti elanikest järgib enda hinnangul kõiki viiruse vastu võitlemiseks kehtestatud reegleid ja juhiseid, samas 25 protsenti elanikest liigub endiselt väljas sama palju kui tavaliselt. Kui enamus liigub väljas töö- või muude kohustuste tõttu, siis iga seitsmes ehk 14 protsenti arvab, et tema käitumine ei mõjuta olukorda ja 7 protsenti seetõttu, et on tüdinemas kodus istumisest – nende seas on eelkõige 15-24aastased noored. Selline käitumine seab aga ohtu nii iseenda kui teiste inimeste tervise ja elud. Eriolukorra käitumisjuhised leiab veebilehelt kriis.ee.

Vastutustundlikkuse sotsiaalkampaania töötasid välja agentuurid Kontuur Leo Burnet ja MediaCom.  Valitsuse kommunikatsioonibüroo tänab kõiki COVID19 teemalisele teavitustegevusele toeks olnud organisatsioone ja inimesi - Eesti Turundusfirmade Liitu, Eesti Meediaettevõtete Liitu, Eesti Posti ja paljusid teisi.

Samal teemal

13.04.2020
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh
06.04.2020
Haridustöötajad: riigikogu otsustusõiguse vähendamine hariduses pärast eriolukorra lõppu on lubamatu
05.04.2020
Konfidentsiaalne raport paljastab: terviseamet nägi viiruse levikut detailideni ette juba 2018. aastal
05.04.2020
Andrus Karnau: valitsus on asunud teostama rahvuspuhtuse programmi