Maailm

OOTAMATU: Bronxi loomaaia tiigril tuvastati koroonaviirus 

Toimetas Aare Kartau, 6. aprill 2020 09:07
Koroonaviirusega nakatunud Malaisia tiiger Nadia.Foto: Reuters/Scanpix
New Yorgis asuva Bronxi loomaaia elanik Nadia kuulutati esimeseks tiigriks, kes andis positiivse koroonaviiruse proovi. Õnneks on loom paranemas, kirjutab CNN.

Nelja-aastasele Malaisia tiiger Nadiale tehti koroonatest, sest tal esines kuiv köha. Ka viiel teisel tiigril esinesid hingamisteede haiguse sümptomid. Loomalt võeti proov, mis näitas, et tegu on tõesti koroonaviirusega. Õnneks on loomaaia ametnikud seisukohal, et Nadia paraneb. Teistel Bronxi loomaia loomadel sarnaseid sümptomeid ei täheldatud.

„Kuigi Bronxi loomaaia kaslastel on veidi söögiisu vähenenud, läheb neil veterinaarhoolduse all hästi – nad on terased, tähelepanelikud ja suhtlevad hooldajatega,“ kinnitas New Yorgi asutus. Loomaaia ametnike teatel pole teada, kuidas haigus suurte kaslaste seas areneb, sest erinevad liigid reageerivad viirustele erinevalt.

Teadaolevalt said loomad nakkuse hooldajalt, kes oli nakatunud, ent kellel endal sümptomeid ei esinenud. Bronxi loomaaed suleti ajutiselt juba 16. märtsil. Nüüd teatas USA põllumajandusministeerium, et kõik haigusnähtudega inimesed peavad loomadega võimalusel minimaalselt kokku puutuma.

Samal teemal

26.03.2020
Kas koroonaviirust on võimalik saada lemmikloomalt ja vastupidi? Veterinaarid toovad selguse!
13.03.2020
Koroonaviirused teevad enne inimeseni jõudmist liikidevahelisi hüppeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee