Eesti uudised

Esmaspäevast saab suurematel maanteedel sõita 110 km/h 

Toimetas Hindrek Pärg, 6. aprill 2020 09:28
Foto: Maanteeamet
Maanteeamet alustab esmaspäeval, 6. aprillil 2020 lubatud suurimate piirkiiruste tõstmist eraldatud sõidusuundadega riigiteedel. Tänavu saab kiirusega 110km/h sõita 143 kilomeetril ja 25 kilomeetril tõstetakse kiirus 100km/h-le.

Tänavu tõstetakse lubatud suurimat piirkiirust neljarajalistel ja 2+1 eraldatud sõidusuundadega maanteedel, kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90km/h.

Võrreldes eelmise aastaga lisandub uue kohana Tallinna–Tartu maanteel uus Pikknurme-Puurmani 4-kilomeetrine 2+1 lõik.

"Sarnaselt eelmise aastaga jäävad liiklusohutuse kaalutlusel Tallinna–Narva maantee lühematel lõikudel Võerdla, Jõelähtme, Kuusalu, Liiapeksi ja Kukruse piirkonnas lubatud kiirus 90 km/h,” sõnab Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa.

Kuna ilm võib aprillikuus olla veel heitlik, siis tuleb kindlasti jälgida ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist. Siinkohal paneme kõigile südamele, et piirkiirusest tuleb kinni pidada ka eriolukorra ajal.

Eriolukorras kehtestatud reeglite peamine eesmärk on kaitsta koroonaviiruse eest Eesti inimesi. Hoia end ja oma lähedasi ning kõige haavatavamat osa elanikkonnast: meie vanemat põlvkonda ja krooniliste haigustega inimesi. Kindlamaid viise selleks on püsida kodus.

Foto: Maanteeamet