Tallinna-Tartu maantee ehitus.Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 6. aprill 2020 07:27
Esmaspäevast alustatakse mitmel maanteel rekonstrueerimist, mis piirab sealset liiklust.

Lääne-Viru maakonnas Tallinna–Narva maantee Aaspere–Haljala lõigul jätkuvad ehitustööd, mis olid peatatud tehnoloogilise pausi tõttu.

Harju maakonnas Keila–Haapsalu maantee Keedika–Linnamäe lõigul (km 55–63) alustatakse rekonstrueerimistöödega. Töötsoonis on üks sõidusuund lõiguti suletud ja kiirus piiratud olenevalt tehtavatest töödest. Liikluse reguleerimiseks kasutatakse foore või liiklusreguleerijaid. Esimeses etapis alustatakse töödega Keedika poolsest otsast. Tööd kestavad augustikuu lõpuni.

Saare maakonnas Kuressaare–Kihelkonna–Veere maantee Kuressaare–Tõlli lõigul (km 2–8) alustatakse rekonstrueerimistöödega. Töötsoonis on suletud üks sõidusuund ning kehtestatud kiirusepiirang. Tööd kestavad kuni augustikuu lõpuni.

Jõgeva maakonnas Viljandi–Põltsamaa maanteel alustatakse rekonstrueerimistöödega. Liikluse reguleerimiseks kasutatakse foore ja eesõigusmärke ning mullatööde ajal on üks sõidusuund lõiguti suletud. Maanteeamet soovitab sealt sõitmist vältidaTööd on jaotatud kahte etappi: maakonna piirist kuni Võisiku asulani ning asulast kuni Võhma tee ristmikuni. Tööetappide vahetus on juunikuus ning tööd kestavad kuni oktoobrikuu lõpuni. 

Järva maakonnas Mäeküla–Koeru–Kapu maanteel Mäeküla ristmikust Koeru suunal (km 0–5) alustatakse rekonstrueerimistöödega. Liikluse reguleerimiseks kasutatakse foore, kiiruse piiramist ja sõidusuuna sulgemist vastavalt tööde liigile. Tööd kestavad kuni juulikuu lõpuni.