Foto: Erakogu
Toimetas Triinu Laan 5. aprill 2020 16:42
Saarlane Ly Humal kirjutas emotsionaalse järelüüde oma ämmale, Salme Rosalie Humalale, kes oli Eesti kolmeteistkümnes koroonaohver. 

"Ma pean nüüd ka tänama neid Saaremaa võrkpalli maaletoojaid. Andku jumal teile pikka iga ja et te oma elupäevade lõpuni mõtleksite iga jumala päev nendele vaestele koroonaviiruse tagajärjel surnud vanakestele nii Saaremaal, kui mujal Eestis," kirjutab Humal, et laupäeva  hommikul suri Kuressaare haigla õendushoolduses koroonaviirusest tingitud haigusesse tema 94 aastane ämm, kes oli 5 lapse ema, 13 lapse vanaema, 15 lapse vanavanaema.

"Ma hooldasin teda viimased kümme aastat ja ta polnud kuidagi ära teeninud seda, et peale pikka ja mitte kerget elu pidi ta surema lähedasi nägemata,  et tema  surnukeha mähiti klooriga immutatud linade sisse, asetati nakkuse ärahoidmiseks mitmesse laibakotti nind kellega keegi ei saa enam hüvasti jätta."

Salme Rosalie Humal pidi Kuressaare haiglas hooldusteenusel olema ainult kolm nädalat.

"Tal ei olnud mitte ühtegi kaasnevat haigust ja nüüd saame tagasi urni tuhaga..."

Salme Rosalie Humal on Eesti statistikas 13. koroonasse surnud inimene. 

Ly Humal ütles Õhtulehele, et tahtis oma postitusega võimalikult paljudele inimestele näidata, et koroonaviiruse tagajärjel surnud inimesed ei ole ainult kuiv statistika, vaid nad on meie emad-isad, vanaemad-vanaisad, kes ei kujutanud oma surma kindlati selliselt ette. "Ma usun, et matusebüroode töötajad teevad seda kõike suure austusega nende lahkunute vastu ja et ära hoida edasisi nakatumisi. Kuid see tundub äärmiselt ebaõiglane, kui see on juhtunud veel kellegi täieliku mõtlematuse ja vastutustundetuse tagajärjel."

Kuressaare haiglas suri pühapäeval  ka 81aastane mees. Kuressaare Haiglas oli pühapäevahommikuse seisuga 57 koroonapatsienti, number on päevas pidevalt muutuv.