Eesti uudised

VIDEO | Martin Kadai: COVID-19 haigusjuhtude arv Eestis võib olla 10 000 (8)

Toimetas Triinu Laan, 5. aprill 2020 14:28
Foto: Teet Malsroos
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul on võimalik, et tegelike haigusjuhtude arv Eestis on 10 000.

"Fakt on see, et kõiki haigusjuhte me ei leia üles ja kõik haigusjuhud ei ole laboratoorselt kinnitatud, seda ei ole võimalik ka toestada. Mingisugune osakaal on varjatud levikul, see on ilmselge," rääkis Kadai "Aktuaalsele kaamerale".

Tema sõnul laustestimine vastust ei anna, see annab hetkeolukorra pildi. "See annab vastuse, kas inimene siin ja praegu on nakkuslik, kas tal on viirus avaldunud, sellise testimise pealt üldelanikkonna epidemioloogilist uuringut ei ole loogiline ega tõhus teha."

Kadai nentis, et  tegelike nakatunute arv võib Eestis  olla 10 000. "Sel juhul oleme me ära suutnud tuvastada 10 protsenti nakatunutest laboratoorselt. Ühtepidi on see hirmutav, aga teistpidi on see ka hea uudis, sest see tähendab seda, et selle haiguse tegelik raskete haigusjuhtude osakaal on oluliselt tagasihoidlikum kui me täna teame," ütles Kadai.

5. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 130 inimest, kellest 17 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 62 inimest. COVID-19 viiruse tõttu suri eelmisel ööpäeval PERHis ravil olnud 73aastane mees ning Kuressaare haiglas ravil olnud 81aastane mees. Kokku on Eestis COVID-19 viiruse tõttu surnud 15 inimest.

Samal teemal

23.03.2020
VIDEO | INFOTUNDIDE TOP | Viirus on salakaval ja arstid panevad haigestumiseks vaimu valmis
23.03.2020
VIDEO | Kadai: peame olema valvel, see hiiliv viirus võib plahvatuslikult väljuda kontrolli alt