Eesti uudised

Koroonaolukord Eesti vanglates: esimene haigusjuhtum ning uus töökorraldus (1)

Toimetas Madleen Vapper, 4. aprill 2020 20:55
Tartu Vangla müür.Foto: Aldo Luud
Täna tuvastati ühel Tartu vangla ametnikul koroonaviirus. Kokku on tänase seisuga analüüsitud 59 vanglateenistuja proove, millest 58 on olnud negatiivsed.

Positiivse koroonatesti tulemuse saanud ametnik oli tööl viimati 17. märtsil. Haigestunud ametnik viibib kodusel ravil. Praegu hindab vangla, keda võib selle juhtumi tõttu olla tarvis veel testida, teatab vanglate pressiesindaja.

Testitud on kümmet vangi, kellel esinesid gripilaadsed sümptomid, kuid koroonatesti tulemused olid negatiivsed. Kõik vanglateenistujad kuuluvad prioriteetsesse rühma, kellelt viiruskahtluse korral võetakse koroonaviiruse proov esmajärjekorras. Samuti testitakse juhuvalimi alusel vanglateenistujaid, kellel viiruskahtlus puudub.

Valvurid läksid tänasest üle 24/5 graafikule, mis tähendab, et nad töötavad viis päeva järjest ning veedavad ka tööpäevale järgneva puhkeaja vanglas. Asjatundjad on sellist töökorraldust soovitanud nii vanglatele kui hooldekodudele, et vältida riskirühma kuuluvate inimeste nakatumist viirusesse.

Vangla jagatakse töökorralduslikult kaheks. Viis päeva järjest töötavad ametnikud on vangide eluosakondades. Administratiivhoones, välisvalves ja avavanglas jätkatakse tööd tavapärastel aegadel. Kogu vangla territooriumil võivad oma tööülesannete tõttu liikuda vaid meditsiinitöötajad.

Vanglates on umbes tuhat vangi, kes oma tervise või vanuse tõttu kuuluvad COVID-19 riskirühma. Kuna kriitilises seisus vangid tuleks viia tsiviilhaiglate intensiivraviosakondadesse, kuhu võib lähiajal jõuda niigi palju abivajajaid, siis on oluline, et vangide haigestumine seal olukorda veelgi pingelisemaks ei muudaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee