Maailm

„Kas sa tahad surra, kuradi kaabakas?“ | Austraallase üheksa päeva Põhja-Korea uurijate küüsis

Toimetas Juhan Mellik, Greete Kõrvits, 3. aprill 2020 16:37

5 KOMMENTAARI

s
sõna on vaba/ 3. aprill 2020 21:02
Kui tõmmata paralleele Stalinliku NKVD ja Põhja Korea eriteenistuse uurijate vahel, kui tuua ka konkreetseid absurdinäiteid, siis see millegipärast modereeritakse.
o
organite püüdlikud, kuid teadmisteta töötajad pressivad välja ükskõik kui absurdse ülestunnistuse./ 3. aprill 2020 21:00
30-ndatel mõisteti süüdi keegi Peipsi tagune kolhoosnik. Süüdistus - et kaevas oma maja keldrist käiku, et Peipsi alt kodanilikku Eesti Wabariiki põgeneda. Pärast sõda pandi kinni keegi Saaremaa mees. Süüdistusega, et ta olevat tahtnud mere põhja mööda ära Rootsi minna. Sest tema kuurist leiti mingi vana tsaariaegne tuukriülikond. Teate küll. Kus tuukri pea on illuminaatoritega metallkuplis. Kus mehel on jalas tinataldadega rasked saapad. Ja kus tuuker saab hingamiseks vooliku kaudu suruõhku. Mis eeldab, et 40-50 m. pikkuse vooliku teises otsas on õhupump, mida paar meest palehigis pumpavad.
i
imestan/ 3. aprill 2020 20:47
et leidub ikka veel sinisilmseid naiivikuid, kes üldse sellisele inimõigusteta diktatuurimaale uudistama tükivad. Mind ei veaks sinna mingi vägi, isegi kui mulle peale makstas. Sest olen liialt palju NSV Liitu näinud. Ja Kimide Koreas on see kõik veel märksa hullemgi. Midagi sellist, mis oli siin enne minu sündi, isakese Stalini stalinliku päikese all.
t
totu.../ 4. aprill 2020 11:35
NSVL - vähemalt need aastad, mil mina selles kasvasin, oli Põhja-Koreaga võrreldes demokraatia kants. Nende asjade eest, mida tegime, millest rääkisime ja mõtlesime, saaks PK' eluaegse laagris või mahalaskmise. Aga inimene, kes läheb läänest vabatahtlikult sinna "ülikooli", on tõepoolest kas sinisilmne lollpea või agent. Ilmselt leiti, et tegemist on esimese variandiga, muidu poiss oma kogemusi ei jagaks.
1
11,35/ 4. aprill 2020 21:03
just nimelt, mil sina ja mina kasvasime, Stalini ajal oleks Poiss maapealt kadunud.