Eesti uudised

VIDEO | Reinsalu: 61 abivajajat soovivad veel koju saada 

Ohtuleht.ee, 3. aprill 2020 14:23
Foto: Madis Veltman/Ekspress Meedia
Välisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktor Tiina Kallasmaa tegid reedesel pressikonverentsil  kokkuvõtte reisil olnud eestlaste koju abistamisest ning tutvustavad olulist konsulaarinfot.

Minister Reinsalu tõdes pressikonverentsil, et välismaal viibib veel 61 inimest, kes soovivad koju saada ning kellega tegeldakse individuaalselt. "See loomulikult ei tähenda, et ainult 61 inimest sooviks Eestisse naasta, vaid seda, et suur hulk inimesi on otsustanud oma asukohariigis kriisi mööda saata. "

Reinsalu kinnitas, et piirid jäävad  kõikidele Eesti kodanikele ja alalistele elanikele avatuks. 

Välisministeerium jätkab intensiivselt konsulaarabi andmist. "Kokku on ligi 10 000 telefonipäringut, millega välisministeeriumi  kosulaartiim on tegelenud," märkis Reinsalu, et suuremad transporti vajavad inimeste grupid on järgmistest riikides.  Uus-Meremaal - kümme, Hispaanias - üheksa, Gruusias - viis, Argentinas - neli , Lõuna-Aafrika Vabariigis - neli ja Aserbaidžaanis - neli. "Peame arvestama, et lähemaks pooleteiseks kuuks on sisuliselt rahvusvahelised transpordiühendused katkenud. Akuutses konsulaarkriisis olevate inimeste jaoks saame pakkuda meie teiste partneriikide evakuatsioonlennud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee