Eesti uudised

HAMMASTE SOODAPESU KEELUAJAL: „Saan teid registreerida kui plaanilise ravi vajalik jätk.“ 

Henry Linnard, 2. aprill 2020 20:15
SOODAPESU KEELUAJAL: Kui 15 hambakliinikust 14 keeldusid hammaste soodapesu teenuse pakkumisest, siis ühes kliinikus leiti selleks aeg juba järgmiseks päevaks. Kliiniku juht ja omanik väidab, et tegu oli registraatori eksitusega ning arst oleks keeluajal soodapesu soovinud kliendile hügieeniprotseduuri osutamisest keeldunud.Foto: Robin Roots
Viis päeva pärast plaanilise hambaravi kohustuslikku lõpetamist Eestis helistas Õhtuleht 15 hambakliinikusse, broneerimaks hammaste soodapesu aega. Hambaarstide hinnangul on see üks saastavamaid protseduure, ent ühes kliinikus pakuti meile selleks aega juba järgmiseks päevaks. Plaanilise hambaravi jätkamise nime all. Kliiniku omanik nimetab seda kahetsusväärseks eksituseks.

Hambaarstide liidu juhatuse liige Katrin Metstak peab plaanilise hambaravi lõpetamist töövõiduks. Ta nägi liidu hambaarstidega kurja vaeva, et ametnikke veenda, ja möödunud neljapäeval, 26. märtsil saatiski terviseameti peadirektor Merike Jürilo  teate plaanilise hambaravi lõpetamise kohta. Lubatud on vaid esmaabi või sellise plaanilise tegevuse lõpuni viimine, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.03.2020
Opositsioon: kas kriisiolukorra varjus täidab koalitsioon valimislubadusi?
25.02.2020
Koroonahirmus hambaarstid: peatage plaaniline ravi! Terviseamet keeldub: piisab sanitaarnõuete täitmisest