Ahmed Omar Saeed Sheikh kasutas ära peatse värske isa elurõõmu, et temaga sõbraks saada ning siis tema usaldust reeta.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 6. aprill 2020 18:43
2002. aastal Ameerika ajakirjaniku mõrva eest süüdi mõistetud mees on sestsaati vanglas oma surma oodanud. Nüüd aga tühistas Pakistani kohus surmaotsuse ning kui vahepeal näis, et juba lähipäevil võib juhtuda, et jõhkard jalutab vaba mehena ringi, siis sellele pani kohus siiski käe ette. Ometi pole see juhtum ajakirjaniku kolleegide silmis nii kristallselge, kui pealtnäha näib. Kas vangi mõisteti sobiv karakter, kes on piisavalt ohtlik ja ebameeldiv, kuid reporteril pead maha siiski ei lõiganud?

Daniel Pearl oli USA ajalehe Wall Street Journali reporter, kes töötas Lähis-Idas ning uuris islamiäärmusluse algeid. Ahmed Omar Saeed Sheikh sündis Londonis, kuid pärast ülikooli pooleli jätmist pöördus ta kriminaalse elu poole ning äärmuslik maailmavaade talle kahtlemata sümpatiseeris. 1994. aastal osales ta Indias inimröövis, mille ohvriteks olid kolm britti ja üks ameeriklane. Selle eest läks ta ka vangi, kuid 1999. pääses ta seoses ühe teise inimröövijuhtumiga välja – tema vabadus oli terroristidest väljapressijate üks nõudmisi.

Edasi lugemiseks: