Maailm

VÄGEV! 104-aastane sõjaveteran seljatas edukalt koroonaviiruse 

Toimetas Juhan Mellik, 2. aprill 2020 14:44
Rõõmus sünnipäev: pere õnnitles Billi tordi ja õhupallidega.Foto: @OPB / Twitter
Ameerika Ühendriikides Oregonis elav Teise maailmasõja veteran paranes koroonaviirusest – teadaolevalt on ta vanim inimene, kes selle vägiteoga hakkama saanud. Mõni päev pärast paranemist sai ta 104-aastaseks.

Independent kirjutab, et Lebanoni veteranide hooldekodus elaval Bill Lapschiesi nimelisel seenioril ilmnesid esimesed sümptomid kolme nädala eest. Lähedased kartsid halvimat, kuid mingil moel sai mehe organism viirusest võitu. „Ma ei tea,“ vastas ta palvele selgitada oma imelist paranemist. „See läks lihtsalt minema. Istu lihtsalt piisavalt niisama ning sa võid kõigest lahti saada.“

Mehe lähedased saabusid kolmapäeval hooldekodusse, kaasas tort ja õhupallid. Personal veeretas ratastoolis istuva Lapschiese`i õue, kus perekond teda turvalise vahemaa pealt õnnitles.

Kohaliku meedia andmeil tuvastati koroonaviirus kokku 15 Lebanoni hooldekodu asukal ning Lapschies on neist kõige vanem. Kaks nakatunuist on nüüdseks juba jõudnud hinge heita. „Väga vabalt võinuks see lõppeda ka teisiti,“ kommenteeris vanahärra raviarst. „Pole just palju viise, kuidas me oleks saanud aidata.“

Lisaks koroonale ja maailmasõjale elas mees üle ka 1918 aasta gripipandeemia. 

Lapschiesi päästis tõenäoliselt see, et mingil põhjusel ei kujunenud tal haigestumise käigus teistele eakatele patsientidele omaseid hingamisraskusi. Kuna mees oli juba pikaaegne hooldekodu klient, ei vajanud ta ka ümberkolimist haiglasse.

Varem põdes haiguse edukalt läbi ka üks teine Oregonis elav sõjaveteran – 95-aastane Bill Kelly.

Samal teemal

27.03.2020
101aastane Itaalia vanahärra seljatas koroonaviiruse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee