Eesti uudised

Tänu olematule liiklusele saab tänavad ehitamiseks täielikult kinni panna

Eriolukorrast kasu ka: Tartu kesklinna tänavate uuendamine läheb kiiremini 

Asso Ladva, 2. aprill 2020 14:00
VÄHEMALT KELLELGI ON TEGEVUST: Tänu olematule liiklusele saavad ehitusmehed kogu tänava Tartu raekoja taga lihtsalt kinni panna.Foto: Asso Ladva
„Kuna liiklust – nii autosid kui ka jalakäijaid – lihtsalt ei ole, siis saime Ülikooli tänava lihtsalt kinni panna. Ehitajad on muidugi mures, et kui nende seast keegi haigestub, siis tuleb ehitus võib olla seisma panna,“ ütleb Tartu linna teedeteenistuse juhataja Oleg Lužetski.

Liikumispiirangute olukorras said ehitajad Raekoja taguse lihtsalt kinni panna ja üles kaevata, praegu käib seal juba sillutise panek. Ülikooli tänava esimest juppi tehti mullu mitmes jaos, et tagada läbipääs vähemalt jalakäijatele. Sel aastal seda muret ei ole.

Liiklus peaaegu pole

Ka Vanemuise tänava järgmise lõigu ehitamise teeb hõredaks jäänud liiklus lihtsamaks. Nii saab seal liikluse päris kerge südamega kinni panna ja ehitaja saab seal vabamalt toimetada.

„Kolmas suur ehitus, Turu ja Ropka tänava ristmik, jääb liiklusele avatuks,“ jätkab Lužetski. „Kuid sealgi on liiklust vähem ja rahulikum ehitada. Kuid objektil järgivad ehitajad kõiki neid samu põhimõtteid, mis valitsus kehtestanud, püüavad üksteisest distantsi hoida. Ettevõtjad ja ehitajad on mures, et kui keegi haigestub, siis tuleb ehitus ilmselt seisma panna.“

Ruumi jalgratastele

Sügiseks peaks Ülikooli tänav alates raekojast kuni Küüni tänavani välja nägema samasugune nagu mullu valmis tehtud jupp. Kõnniteed on laiemad ning sõidutee on kaetud graniitsillutisega. Just viimane võtabki ehitamisel kõige kauem aega, sest kivid tuleb paika laduda käsitsi.

Sama jutt käib ka Vanemuise tänava kohta. Kõnniteed tulevad laiemad, lisandub avar jalgrattatee, sõidutee on aga varasemast tagasihoidlikum. Seepärast muutub ka liiklus kogu Vanemuise tänaval alates Pepleri tänavast kuni Ülikooli tänavani ühesuunaliseks, ütleb Siim Mitt teedeteenistusest.

„Vanemuise ja Ülikooli tänava ristmik saab foorivalmiduse, aga valgusfoori vähemalt ei tule,“ ütleb Mitt. „Sellel ristmikul on palju jalakäijaid ja liiklus kõikidel suundadel. Nüüd muutub Vanemuise tänav ühesuunaliseks ja üldiselt on suundumus selline, et südalinnas autode hulka vähendada. Edaspidi tuleb seal olukorda jälgida, kas foor on vajalik või mitte.“

Vanemuise tänava remondi lepingujärgne tähtaeg on samuti august, kuid Mitt lisab, et asjade praeguse käigu järgi ning kui ilmad soosivad, võib seegi tänav valmida juulis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee