Eesti uudised

Kriisil pole mõju: Rail Balticu projekt läheb täistuuridel edasi (1)

Toimetas Marvel Riik, 2. aprill 2020 13:59
Stiilinäide Rail Balticu trassist.Foto: Hendrikson & Ko
Peaminister Jüri Ratas ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütlevad kirjas keskkonnaministrile, et Rail Baltic Estonia OÜ on välja töötanud kiirendatud ajakava, et raudtee valmiks kavandatud viisil – 2026. aastal. Selle teostuseks on vaja, et ka keskkonnaministeerium tegeleks oma valitsemisala küsimustega tarmukalt.

„Teie tegevus on oluline keskkonnamõjude hindamise ning keskkonda ja selle kaitset puudutavate uuringute ja dokumentide menetlemisel, kuid ka maade omandamisega seotud tegevuste, sh kinnisasjade vahetamise ja maakorralduse läbiviimise toetamisel. Samuti on vajalik teie panus keskkonnakaitset puudutavate hinnangute ja sisendite andmisel, hindamise alase seadusandluse ajakohastamisel ning võimalike probleemide ühisel kiirel lahendamisel,“ loetles peaminister ning majandus- ja taristuminister 31. märtsi kirjas keskkonnaminister Rene Kokale.

Samal teemal

„Rail Balticu (RB) tähtaegseks valmimiseks on vajalik, et selle elluviimist puudutavates protsessides ei tekiks seisakuid, kuna need võivad omakorda põhjustada kogu projekti hilisema valmimise.“

Ministrid rõhutasid, et RB on üleriigilise ja -euroopalise tähtsusega projekt ning prioriteet Eesti riigile. „Selle rajamiseks kasutatakse vähemalt 81% ulatuses Euroopa ühendamise rahastu vahendeid, mille kasutamiseks ettenähtud tähtajad on meile kohustuseks,“ täpsustasid nad.

RB projekt on praeguseks jõudnud põhiprojekti koostamise faasi ning paralleelselt on toimumas keskkonnamõjude hindamine, geoloogiliste ja muude vajalike uuringute teostamine, maade omandamine. Esimese ehitusobjektina on Saustinõmme viadukti ehitus Tallinna ringteel. Ajakavas püsimiseks on RB raudtee Eesti osa ehituse eest vastutav riigiettevõte Rail Baltic Estonia OÜ.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee