Eesti uudised

Eesti Energia kaevanduse töötajal avastati koroonaviirus, töö peatub ja 800 kaevurit saadetakse koju 

Johanna-Kadri Kuusk, 2. aprill 2020 08:43
Eesti Energia kaevuridFoto: Priit Simson/Ekspress Meedia
Eesti Energiale kuuluva Estonia kaevanduse töötajal tuvastati eile koroonaviirus. Viiruse leviku tõkestamiseks sulgeb Eesti Energia ajutiselt kaevanduse allmaaprotsesside töö ja ligikaudu 800 kaevurit suunatakse koju. Kaevanduse töö ajutine peatumine ei sea ohtu elektri ja õli tootmist, kuna Eesti Energia põlevkiviladudes on täna piisav põlevkivi varu.

Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Andres Vainola selgitas, et positiivse viiruseproovi andnud töötajal oli enne haigestumist kokkupuude vähemalt 16 kolleegiga, kelle ettevõtte on suunanud koroonaviiruse testimisele.

„Esialgu sulgeme kaevanduse allmaaprotsessid kaheks päevaks, et saaksime ülevaate tegelikest haigestunute hulgast. Kui see on selge, siis saame teha edasised otsused ja vajadusel kaevanduse töö ka pikemaks perioodiks peatada, mis esialgu võib olla kaks nädalat. Räägime läbi ka Töötukassa ja ametiühingutega täiendavate meetmete osas. Seejärel otsustame töö jätkamise osas juba vastavalt kujunenud olukorrale. Oluline on viia viiruse leviku risk võimalikult minimaalseks. Oleme kaevanduse töös viiruse leviku tõkestamiseks ettevaatusabinõud küll kasutusele võtnud, kuid paraku on tööprotsess selline, kus lähikontakte pole võimalik vältida, seetõttu ennekõike inimeste tervise hoidmiseks sellise otsuse vastu võtsimegi,“ rääkis Vainola.

Kaevanduse allmaaprotsesside töö ajutine peatamine hõlmab kokku ligikaudu 800 töötajat. Estonia kaevandus töötab viiepäevase töönädalaga. Tööprotsessid allmaakaevandamisel on sellised, et hoolimata senistest valitsuse ja tööandja poolt kehtestatud meetmete täitmisest ei ole kahjuks õnnastunud viiruse levikut ära hoida.

Seetõttu ei saa maa all töötavatele inimestele hetkel tööd anda. Eesti Energia tagab kaevanduse töötajatele hetkel palga säilimise vähemalt 70% ulatuses ja Töötukassaga ning ametiühingutega räägitakse läbi võimalusi täiendavate meetmete kasutuselevõtuks, kui kaevanduse töö ajutine peatumine venib pikemaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee