Foto: Tiit Tamme
Toimetas Hindrek Pärg 1. aprill 2020 21:08
Kui siseministeeriumis valminud eelnõu seaduseks saab, tuleb neil kolmandast riikidest pärit välismaalastel, kes Eestis tööta jäävad, kiiremas korras kodumaale sõita.

Siseministeerium valmistas ette seaduseelnõu, mille järgi lõppeks töötuks jäänud välismaalase viisa, ühtlasi saaks valitsus õiguse otsustada, missugustel erialadel võib ja missugustel ei või lühiajalist tööluba anda, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus rääkis ERR-ile, et osad plaanitud muudatustest on tarvilikud eriolukorra ajal, osad pärast seda.

"Eelnõuga luuakse riigile paremad hoovad välistööjõu kättesaadavuse kontrollimiseks, et suunata tööandjaid eelistama Eesti elanikest tööjõudu ja luua mehhanismid Eesti tööturu kaitseks," ütles Annus.

"Praegu võib tööjõu tööle võtta ka välismaalase, kes on siia tulnud kas viisavabalt, näiteks Ukraina kodanikud või siis turistiviisaga või ka äriviisaga. Aga meie ettepanek on, et edaspidi kontrolliks riik välistööjõu kättesaadavust hulga paremini ja iga kord hinnatakse, kas välismaalase Eestis töötamine on põhjendatud või mitte. Seda saab teha pikaajalise viisa menetluses," sõnas Annus.