Maailm

MOSLEMID HÄDAS: viirus võib nurjata palverännaku Mekasse (7)

Toimetas Juhan Mellik, 1. aprill 2020 17:19
Moslemid Mekas mullusel palverännakul. Tänavu võib linnapilt jääda tühjaks. Foto: Reuters/Scanpix
Saudi Araabia pöördus tänavusele palverännakuks Mekasse valmistuvate moslemite poole ehmatava sõnumiga: koroonapandeemia tõttu oleks mõistlikum oma plaanid esialgu hoiule panna.

Moslemitele palverännaku ehk hadži eest vastutav minister Mohammed Banten andis teada, et kuningriik tunneb muret külaliste tervise pärast ning soovitab seega majutuse broneerimisega oodata.

Banten lisas, et neile, kes on juba jõudnud palverännaku tarbeks omale viisad teha, tagastatakse selle peale kulunud raha.

National Observer kirjutab Kanadas elavast moslemist Muhammad Siddique`st, kes kogus raha reisi jaoks kokku viis aastat. Mees on seni kulutanud rännaku planeerimisele ligi kuus tuhat dollarit, mida tal ei õnnestuks tagasi saada. „Kui viirus levib veel rohkem, on parem kaotada see raha ja mitte minna sel aastal hadžile,“ jääb usklik saatuse ees siiski leplikuks.

Tänavu juulis ning augustis toimuvast rituaalist pidanuks võtma prognooside järgi osa ligi kaks miljonit usklikku. Hadž kuulub moslemitele kohustuslike rituaalide hulka, iga selleks füüsiliselt võimeline usklik peab võtma selle ette korra oma elus. Keskmiselt kulub ühel inimesel rännaku peale umbes 10 000 – 15 000 dollarit.

Saudi Araabia on tõkestanud juba ligipääsu pühadesse linnadesse Mekasse ja Mediinasse, samuti pealinna Riyadhi. Riigis on praegu koroonaviirusesse nakatunuid 1563, kümme inimest on haigusesse surnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee