Ohtuleht.ee 1. aprill 2020 16:26
Kolmapäeva varahommikul alustas 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni baasil moodustatud toetusmeeskond kaitseväe välihaigla transportimist Tartust Saaremaale.

Ligikaudu 15 sõidukist koosnev kaitseväe kolonn liikus kahes osas  marsruudil Tartu – Virtsu – Kuivastu – Kuressaare.

Pärast kohalejõudmist püstitati välihaigla Kuressaare haigla territooriumile, et toetada koroonapatsientide ravi. 

„Konteineritest ja telkidest koosnev välihaigla on ümber seadistatud selliselt, et oleks võimalik vastu võtta võimalikult palju erakorralist ja intensiivravi vajavaid patsiente. Praegu on välihaiglas võimalik ravida üldpalatites kuni 40 patsienti või intensiivravipalatites kuni 20 patsienti,“ ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti. Haiglakohtade kasutamise otsustab Kuressaare haigla vastavalt vajadusele.

Välihaigla on planeeritud tööd alustama 2. aprillil, koos haiglaga lähetab kaitsevägi Kuressaarde 18-liikmelise tegevväelastest koosneva meditsiinimeeskonna, kuhu kuuluvad arst, õed ja parameedikud ning ligikaudu 20-liikmelise 1. jalaväebrigaadi tegevväelastest ja ajateenijatest koosneva toetusmeeskonna, mis aitab haigla püstitamise ja logistilise teenindamisega. Ülejäänud meditsiinipersonali lähetab Kuressaarde terviseamet.

Kaitseväe Role 2 välihaigla on varustatud aparatuuriga, mis toodab õhust hingamisraskustega patsientidele meditsiinilist hapnikku. Samuti kuuluvad varustusse generaatorid, mis suudavad vajadusel tagada välihaigla elektrivarustuse.

Kaitseväe meditsiiniteenistus töötas välihaigla välja koostöös Eesti kaitsetööstuse liiduga. Kaitseväe välihaigla jääb Saaremaale terviseameti taotluse kohaselt vähemalt aprilli lõpuni.