Eesti uudised

Kinnisvaratehingute arv kukkus pea veerandi, kuid hinnad püsivad 

Toimetas Triinu Laan, 1. aprill 2020 11:24
Foto: Arno Saar
Märtsis müüdi Tallinnas 662 korterit, mis on 21 protsenti vähem kui veebruaris, samas püsis ruutmeetri hind 2073 euroga endisel tasemel. Eestis tehti märtsis maa-ameti andmeil 1657 korteritehingut, mis on 16,5 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Korterite keskmine ruutmeetri tehinguhind langes kogu riigis märtsis võrreldes veebruariga 3 protsenti, 1393 euroni.

Võrreldes 2019. aasta märtsiga tehti sel aastal korteritehinguid Eestis samuti ligi 16 protsenti vähem, kuid keskmine ruutmeetri tehinguhind kujunes aastatagusega võrreldes 8 protsenti kõrgemaks.

Samal teemal

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul tehakse varem lepitud tehingud ära, kuid uusi on tuntavalt vähem. “Kinnisvarakuulutusi vaadatakse praegu märksa rohkem kui kuu tagasi, kuid inimesed on äraootaval seisukohal. Aprillis langeb tehingute arv tõenäoliselt veel,” ütles Vahter.

„Näeme, et kriisiolukord on mõjutanud järsult korteritehingute arvu, kuid hindadesse pole see veel jõudnud. Tõenäoliselt jõuavad aprillis meieni palju drastilisemad numbrid,“ kommenteeris kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

Ka korterite pakkumishinnad püsisid märtsis võrreldes veebruariga samal tasemel. Kinnisvaraportaai City24.ee andmetel küsisid müüjad Tallinnas korteri ruutmeetri eest keskmiselt 2449 eurot, mis oli reaalsetest tehinguhindadest 15 protsenti kõrgem.

„Samas on korterite müügipakkumiste arv hakanud vähenema, sest paljud müüjad panevad müügi pausile ja ka kinnisvarafirmade aktiivsus on kriisi tuttu taandumas,“ ütles Noppel-Kokerov.

“Hinnad esialgu püsivad, sest turuosalised võtsid eelmisest kriisist õppust ja on rahaasjades konservatiivsemat joont hoidnud. Ka aasta esimene kvartal oli tugev ning see aitab paljudel nina veepeal hoida. Kui kriis aga jääb pikalt kestma, siis on kõik võimalik,” lisas Vahter.

“Kinnisvarasektor hingab muu majandusega samas rütmis. Need, kel hea palk või korralik rahatagavara, on praegu küllalt heal positsioonil. Sama käib ka kinnisvaraarendajate kohta – suurtel ja hästi kapitaliseeritud ettevõtetel on piisavalt vahendeid ja müügiga pole kiiret. Nõrgema finantstervisega arendajaid ohustab viirus samamoodi nagu riskirühma kuuluvaid inimesi,” ütles Vahter.


Märtsis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 861 ostu-müügitehingut, mis on ligi 25 protsenti vähem kui veebruaris. Viimati oli sarnase tehingute arvuga kuu 2014. aastal. Pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus langes kuuga 37 protsenti 97 miljoni euroni. 

Samal teemal

23.02.2020
Mis hakkab kinnisvaraturul juhtuma? AirBnB korterid tulevad üüriturule!
13.02.2020
KAS PÄÄSEME KINNISVARAKRAHHIST? Ekspert: pakkumiste põud võib kinnisvaraturgu säästa