Eesti uudised

KOLMAPÄEVAL JÕUSTUB APTEEGIREFORM! Uksed sulgeb 25 apteeki, 468 jäävad avatuks (4)

Toimetas Hindrek Pärg, 31. märts 2020 22:36
Foto: Erki Pärnaku
Kolmapäeval, 1. aprillil jõustub apteegireform, mille mõju jääb ähvardatust palju väiksemaks - uksed sulgeb 25 apteeki, ent avatuks jääb 468 apteeki. 

Ravimiamet kinnitab enda kodulehel, et Eestis pole asulaid, kus apteegiteenus pole pärast apteegireformi jõustumist kättesaadav.

Samal teemal

25 apteegi omanikud on teada andnud, et nad ei soovi apteegiteenusega jätkata. Nende seas on haruapteeke, mis ei pakkunud kogu apteegiteenust, vähem on põhiapteeke. Need apteegid on asunud linnades, kus apteegiteenuse kättesaadavusega probleeme ei ole. Suletavad apteegid asuvad järgmistes linnades: Tallinn (7), Tartu  (5), Kohtla-Järve (2), Pärnu (2), Tapa (2), Rakvere (2), Narva (1), Viljandi (1), Põlva (1). Maardu (1), Sillamäe (1).

"Aktuaalses kaameras" kergitati samas küsimus, kuidas saavad proviisorapteegid olla oma otsustes sõltumatud, kui neil on näiteks Apotheka või Benuga frantsiisileping ning rentides apteegipinda hulgimüüjalt. 

"Need küsimused küsime seadusandja käest. Nii on see lubatud ja nii on see ka tehtud," nentis ravimiameti juht Kristin Raudsepp, vahendab ERR-i uudisteportaal. "Kuidas see edaspidi hakkab olema, milliseid tehinguid tehakse, milliseid kohustusi endale võetakse, seda näitab aeg."

.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee