Maailm

Putinil kätt surunud arst nakatus koroonaviirusega (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 31. märts 2020 18:39
Doktor Protsenko (vasakul) surus presidendiga kätt enne kui too jõudis skafandri üll tõmmata.Foto: AP/Scanpix
Venemaa president külastas 24. märtsil Kommunarka rajooni haiglat. Enne haiglaruumide täpsemat inspekteerimist tervitas riigipea kättpidi asutuse juhatajat, kes aga, nagu nüüd selgus, on ise koroonapõdeja.

Moskva äärelinnas asuv nakkushaigla on üks neist, kuhu võimud otsustasid paigutada osa Venemaal koroonadiagnoosi saanud patsientidest. Haigla peaarst, doktor Deniss Protsenko sattus oma tööd tehes ise viiruse ohvriks. Mees kinnitas oma haigestumist ka Facebookis. Tema sümptomid on piisavalt kerged, et mitte segada tal tööd tegemast. Doktor Protsenko otsustas enda sõnul mitte koju minna, vaid jääda karantiini oma kontorisse ning jätkata seal kaugtöö tegemist.

Samal teemal

Möödunud nädalal haiglat külastanud president Putin ajas küll selga kaitsekostüümi, ent tohtrihärraga kätles ta enne seda, nagu näha ülaloleval pildilgi.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov kommenteeris, et arstid jälgivad president Putini tervist regulaarselt ning teevad talle ka koroonaviiruse teste. Seni on riigipea tervisega kõik korras, teatas Peskov.

Sel esmaspäeval algas Venemaal vaba nädal, mil inimeste palk küll jookseb, ent tööl käia ei saa. Valitsus rõhutab, et inimesed peaksid kodus püsima ja korraldusi tõsiselt võtma. Loe sellest lähemalt SIIT.

31. märtsi õhtuse seisuga on Venemaal ametlikel andmeil 2337 haigusjuhtu, kusjuures ühe päevaga on lisandunud tervelt 501 koroonapatsienti. Surnuid on 17.

Samal teemal

31.03.2020
PERHi erakorralise meditsiini osakonna juhataja Kristiina Põld: meil on keelatud lähedasi kallistada
28.03.2020
RAHVAS SEGADUSES: Venemaa küll epideemiat ei näe, kuid alustab siiski elu seiskamisega
26.03.2020
Ka Venemaal mõeldakse eriolukorra kehtestamisele ja ehitatakse 16 uut haiglat
25.03.2020
Viiruse tõttu lükkus edasi Putini ametiaja pikendamise rahvahääletus